Která zdravotní pojišťovna poskytuje nejvíce výhod?

Která zdravotní pojišťovna poskytuje nejvíce výhod?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Oproti předchozím rokům mají letos klienti českých zdravotních pojišťoven možností přestoupit hned několik. Ta aktuální běží až do 31. března. Na jaká kritéria koukat, pokud přestup zvažujete?

Program benefitů

Nabídka benefitů zdravotních pojišťoven se ve většině případů tolik neliší. Skoro všude je brán zřetel na děti, podporu aktivního životního stylu, příspěvky na různá očkování a podporováni jsou i pravidelní dárci krve, krevní plazmy a kostní dřeně. Benefity se také rok od roku mění a zdravotní pojišťovny se snaží klientům vycházet vstříc. Ač se tedy toto kritérium může zdát jako nejdůležitější důvod k přestupu k jiné pojišťovně, opak je pravdou. Z dlouhodobého hlediska je dobré hledět na kvality, jako je stabilita či pokrytí v České republice.

Smluvní lékaři

Seznam smluvních lékařů naleznete na webových stránkách pojišťovny nebo se při nejbližší prohlídce můžete s vaším doktorem rovnou poradit. Při případných komplikacích či nutnosti lékařského ošetření nad rámec možností obvodního doktora se však vyplatí volit takové zdravotní pojišťovny, které mají již několikaletou tradici a především finanční stabilitu. Specializovaní lékaři spíše spolupracují s pojišťovnami, které jsou schopny svým závazkům dostát řádně a včas.

Jistota a zázemí

To, jaké má pojišťovna zázemí, je pravděpodobně nejdůležitější bod ze všech. „Jistota, že se o mě doktoři v případě potřeby postarají, je pro mě nejdůležitější.“, říká přední výživový poradce v České republice a zároveň klient Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky Petr Havlíček. ZP MV ČR byla též v loňském roce lékaři a řediteli nemocnic vyhodnocena jako nejlepší zdravotní pojišťovna roku 2015. „Budeme dělat vše pro to, abychom si důvěru udrželi a služby klientům i lékařům ještě více zkvalitnili.“, vyjádřil se k výsledkům ankety generální ředitel pojišťovny David Kostka.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra kromě standardní péče o své klienty také provozuje vedlejší projekt Zdraví jako vášeň, který pojištěnce všemožně nabádá a podporuje ve zdravém životním stylu, ať už různými motivačními soutěžemi nebo praktickými informacemi z oblasti pohybové aktivity a zdravé výživy. Jak již bylo zmíněno, přestup k ZP MV ČR je stále možný, a to do 31. března s platností od 1. července 2016. Na webových stránkách se můžete informovat o možnostech přestupu, stejně jako o kompletní nabídce benefitů a připojištění.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: