Krásné a zdravé vlasy i po slunění: Zahajte regenerační program

Krásné a zdravé vlasy i po slunění: Zahajte regenerační program

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pokud jste během léta a obzvláště na dovolené v teplých krajinách nevěnovali vlasům dostatečnou péči a ochranu, konec léta vás pravděpodobně zastihne s vysušenými, roztřepenými vlasy bez lesku a života. Intenzivní sluníčko, mořská či bazénová voda a přechody z klimatizovaných prostor do letního parna – to vše zanechává na vlasech viditelné následky. Konec léta se nezadržitelně blíží, a pokud nechcete chodit celý podzim s nevzhledným chemlonem na hlavě, je nejvyšší čas zahájit regenerační program.

Horké letní dny plné slunečních paprsků dokážou v kombinaci se slanou vodou či chlorem udělat z jinak krásných a zdravých vlasů nepoddajnou změť vysušených pramenů. Platí, že vždy je lepší být připraven a vsadit na prevenci, než se snažit napáchané škody napravit. Pokud už však léto na vaší hřívě zanechalo nesmazatelnou stopu, je na takové rady pozdě. Obrníte-li se trpělivostí a vytrvalostí, se správnou péčí na míru je možné vlasům navrátit jejich původní pružnost, lesk a sílu. Pamatujte, že okamžitý návrat ke kadeřím plným síly není možný, je třeba tomu obětovat úsilí i čas.

Návštěva kadeřníka po létě je nutná

První bod regeneračního programu je jasný: návštěva kadeřníka! Ten vás zbaví roztřepených konečků a dostane vlasy z nejhoršího. Nebraňte se většímu zkrácení, než je obvyklých pár centimetrů na zastřižení konečků. Po létě je to opravdu nutnost. Tato oběť vám bude vynahrazena oživenými, posílenými vlasy, které se vzpamatují rychleji a začnou se pomaličku vracet do původní kondice. Návštěvu kadeřníka zbytečně neodkládejte a vyrazte k němu co nejdříve po návratu z dovolené. Hříva musí být připravená na podzimní plískanice a výkyvy počasí, které jí také dají zabrat.

Výživa a intenzivní reparace

Důležitý krok číslo dva je vybrat intenzivně regenerační, ale zároveň šetrně pečující kosmetiku, která už tak znavené kadeře nezatíží, pouze jim dodá potřebné stavební látky a vitaminy. „Po slunečném létě, ať už jste si ho užívala u moře, nebo jste dovolenou trávila v Čechách, je nejlepší kombinací vyživující péče a zastřižení konečků. Nechte si od kadeřníka poradit a nechte ho posoudit stupeň poškození. Podle toho vám doporučí větší či menší zkrácení,“ radí Monika Plachá, vlasová expertka kadeřnické kosmetiky Nouvelle. „Kromě základní péče v podobě šamponu vsaďte i na speciální výživné masky, kondicionéry a séra, které vám pomohou do vašich vlasů napumpovat život. Doporučuji sadu ucelené intenzivně regenerační péče Double Effect. Je určená na velmi poškozené, porézní a suché vlasy a obsahuje výživné proteiny, výtažky z chmele otáčivého a také keratin, který pomáhá zacelovat narušenou strukturu vlasu a má vyhlazovací účinek,“ doplňuje Plachá.

Dopřejte jim oddech

Po létě bychom měli být k vlasům maximálně šetrní a nezatěžovat je více, než je nezbytně nutné. Pokud vám sluníčko a letní koupání vyšisovalo barvu a rádi byste jí vrátili původní sytost, s permanentní barvou raději chvíli počkejte a sáhněte raději po tónovacích přípravcích. Ty vlasům propůjčí intenzivní barvu a lesk, aniž by je zatěžovaly. Na čas si také dejte pauzu od elektrických vlasových pomocníků, jako je fén, žehlička, kulma a další stylingové přístroje. Celý proces regenerace tím urychlíte. Vyvarujte se také razantního pročesávání mokrých vlasů. Místo toho je jen zlehka vysušte jemnými přítlaky ručníku a nechte volně proschnout.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: