Koupí nemovitosti vás bezpečně provede nezávislý realitní odborník

Koupí nemovitosti vás bezpečně provede nezávislý realitní odborník

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Jak nejlépe zhodnotit našetřené peníze, na jakou komoditu si vsadit, aby mi přinesla dlouhodobý výnos? To jsou nejčastější úvahy Čechů nad investicemi. Po letech totality, která před osobním vlastnictvím prosazovala kolektivní, začalo mnoho Čechů projevovat přání vlastnit něco opravdového a hmatatelného. Velkou jistotu znamenají z hlediska dlouhodobé investice nemovitosti. Jejich ceny sice mohou na realitním trhu dočasně klesnout, ale dlouhodobě neproděláte, protože ceny bytů rostou i do budoucna. Co si koupíte dnes, to se v následujících letech bezpochyby zhodnotí.

Reality znamenají jistotu v porovnání s ostatními investicemi, jako jsou dluhopisy, zlato a komodity. Pokud chcete vlastnit něco hmatatelného s reálnou hodnotou, investiční byt je to pravé řešení. Nákupem nemovitosti však laik riskuje řadu nepříjemností i zásadní finanční ztráty. Jaká hrozí rizika?

Dvojí zhodnocení, nízké riziko a likvidita

Nemovitost časem získává na hodnotě, na rozdíl od peněz uložených na účtu, kde podléhají inflaci a na hodnotě ztrácejí. Kromě rostoucí hodnoty nemovitosti vám investiční nemovitost také generuje pravidelný příjem z pronájmu. Vložené prostředky tedy zhodnotíte hned dvakrát. Pokud srovnáme výnosnost investic do nemovitosti s ostatními metodami, můžeme ročně dosáhnout zhodnocení až 9,7 %, zatímco u spořicích účtů je to průměrně 0,2 % a u penzijního připojištění 1,5 %.

„Investice do nemovitostí se vyplatí i laikům díky výbornému poměru návratnosti investice a investičního rizika. Propady trhu s nemovitostmi jsou mnohem méně obvyklé než propady trhu finančního (akcie) nebo komoditního (zlato). I v největších krizích musejí lidé někde bydlet, zatímco akcií a komodit se zbavují,“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates International, která v oboru působí více než 10 let. Aktuálně spravuje více než 500 nemovitostí s 98% obsazeností a průměrným zhodnocením 9,7 %. Investice v podobě realit je v neposlední řadě vysoce likvidní. Nemovitosti jsou v první řadě bydlení, po kterém je dlouhodobě velmi stabilní poptávka. Není proto problém nemovitost zpeněžit, kdykoliv je potřeba, a získat tak hotovost.

Rizika koupě domu nebo bytu

Při vytipování a koupi nemovitosti existují dvě hlavní rizika, která vás mohou stát drahocenný čas, nervy a v tom nejhorším případě i značnou část nastřádaných prostředků. „Jedním z hlavních rizik, pokud pro nákup nemovitosti poptáte realitní kancelář, je střet zájmů na straně makléře. Motivací makléře běžné realitní kanceláře je co nejrychleji dosáhnout provize z uzavřeného obchodu. Není tedy v jeho zájmu ukazovat negativní stránky obchodované nemovitosti a upozorňovat na případné technické či právní vady. Kupující pak často čelí nevýhodným, až drtivým podmínkám,“ upozorňuje David Novotný. Druhým rizikem je nedostupnost nejlepších nabídek. Na dnešním trhu převládá poptávka nad nabídkou, proto je klíčové dostat se k nejlepším nabídkám včas. Nezávislé realitní společnosti dělají monitoring nepřetržitě, a proto vám vybrané nabídky mohou odeslat hned po jejich zveřejnění.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: