Kosmetické vychytávky pro zimní péči o vlasy

Kosmetické vychytávky pro zimní péči o vlasy

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Sotva se vlasy vzpamatovaly z ničivých vlivů léta, je tu pro ně další náročné období. Chladnější měsíce skýtají mnoho nástrah. Nepříznivé klimatické podmínky, přechody ze zimy do vytopených místností a nošení pokrývek hlavy, to vše se negativně podepisuje na jejich kráse. Jak o své vlasy pečovat tak, aby byly korunou krásy i v zimních měsících?

Všechny výše zmíněné faktory dávají vlasům zabrat a mají přímý vliv na jejich zdraví, krásu a lesk. Výsledkem je pak unavená, zplihlá hříva bez života, zvýšená citlivost pokožky hlavy, nadměrné maštění a křehčí vlasová struktura, která způsobuje větší náchylnost k lámání a následnému vypadávání. Typickým zimním jevem je pak elektrizování vlasů v důsledku oblékání svetrů, čepic a šál, což naší kštici také příliš nesvědčí. Jaké kroky podniknout, aby vaše hlava vypadala jako po návštěvě kadeřníka po celý podzim a zimu?

Péče nejen navenek, ale i zevnitř

Klíčové pro výživu jsou hlavně minerály a některé vitaminy. Pro zlepšení kvality vlasů zapracujte na životosprávě a pitném režimu. V chladnějších měsících zvyšte příjem zejména vitaminu B. Najdete ho v masu, kvasnicích nebo vejcích. Ze svého jídelníčku vyřaďte tučná a sladká jídla, naopak přidejte na ovoci, zelenině a proteinech. Neměli byste zapomínat ani zinek a selen, jejichž zdrojem jsou ořechy, semínka, ryby. Za vyzkoušení stojí také potravinové doplňky pro zlepšení kvality vlasů.

Hydratace a výživa

Správná péče nezahrnuje jen používání šamponů, ale také kondicionérů, balzámů, masek a intenzivně působících kúr. Ovšem čeho je moc, toho je příliš. Dejte si pozor i na opačný extrém. Překombinovat silně vyživující produkty základní i doplňkové péče se nemusí vyplatit, protože vlasy zbytečně zatěžují. Ty následně těžknou, plihnou a nedají se upravit do žádného tvaru ani účesu. Nejlépe uděláte, když namísto přípravků s obsahem chemických složek dáte přednost čisté síle přírody. Hitem poslední doby je přírodní kosmetika využívající cizokrajné přísady a suroviny. „Využíváme jedinečnou rozmanitost a výjimečnost přírody Jižní Ameriky. Naše kosmetika je vyráběná z plodů a bylin tohoto kontinentu, je tedy přírodní, organická, bez obsahu toxických látek,“ říká, Zdeňka Košařová, mluvčí Brazil Products, luxusních kosmetických přípravků pro péči o tělo, vlasy i pleť. Na suché a unavené vlasy bez života vyzkoušejte řadu Amazonia Preciosa z para ořechů. Hřívě propůjčí intenzivní lesk a hebkost, zatímco olej z para ořechů obsahuje vitamíny a minerály nezbytné pro regeneraci a vitalitu vlasů.

Nadměrné maštění a elektrizování

Elektrizování je známý fyzikální jev. Nejviditelnější je právě v zimě, kdy je vzduch sušší a vlasy mají nižší schopnost statickou elektřinu vybíjet. Kdykoliv si tedy pročesáváte vlasy, oblékáte svetr nebo nandáváte čepici, neposedně poletují kolem hlavy a nedají se téměř nijak zkrotit. Častěji se to týká vysušených a křehkých vlasů, proto používejte intenzivní hydratační i vyživující kosmetiku. Vyzkoušejte také uhlazující balzám pro narovnání, který zabrání vzniku statického náboje.

Mnoho žen odmítá nosit čepice, protože mají pocit, že se jim pokožka hlavy více mastí. Pokud máte mastný typ vlasů a používáte speciální přípravky na to určené, je možné, že na agresivní odmašťování reaguje pokožka v kombinaci s nošením čepice zvýšenou produkcí mazu. Lepšího výsledku docílíte, když šampon pro mastné vlasy čas od času zaměníte za jemnější šampon určený pro lesk.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: