Sotva se vlasy vzpamatovaly z ničivých vlivů léta, je tu pro ně další náročné období. Chladnější měsíce skýtají mnoho nástrah. Nepříznivé klimatické podmínky, přechody ze zimy do vytopených místností a nošení pokrývek hlavy, to vše se negativně podepisuje na jejich kráse. Jak o své vlasy pečovat tak, aby byly korunou krásy i v chladnějších měsících?
Všechny výše zmíněné faktory dávají vlasům zabrat a mají přímý vliv na jejich zdraví, krásu a lesk. Výsledkem je pak unavená, zplihlá hříva bez života, zvýšená citlivost pokožky hlavy, nadměrné maštění a křehčí vlasová struktura, která způsobuje větší náchylnost k lámání a následnému vypadávání. Typickým jevem je pak elektrizování vlasů v důsledku oblékání svetrů, čepic a šál, což naší kštici také příliš nesvědčí. Jaké kroky podniknout, aby vaše hlava vypadala jako po návštěvě kadeřníka po celý podzim a zimu?
Péče nejen navenek, ale i zevnitř
Klíčové pro výživu jsou hlavně minerály a některé vitaminy. Pro zlepšení kvality vlasů zapracujte na životosprávě a pitném režimu. V chladnějších měsících zvyšte příjem zejména vitaminu B. Najdete ho v masu, kvasnicích nebo vejcích. Ze svého jídelníčku vyřaďte tučná a sladká jídla, naopak přidejte na ovoci, zelenině a proteinech. Neměli byste zapomínat ani zinek a selen, jejichž zdrojem jsou ořechy, semínka, ryby. Za vyzkoušení stojí také potravinové doplňky pro zlepšení kvality vlasů.
Hydratace a výživa
Správná péče nezahrnuje jen používání šamponů, ale také kondicionérů, balzámů, masek a intenzivně působících kúr. Ovšem čeho je moc, toho je příliš. „Dejte si pozor i na opačný extrém. Překombinovat silně vyživující produkty základní i doplňkové péče se nemusí vyplatit, protože vlasy zbytečně zatěžují. Ty následně těžknou, plihnou a nedají se upravit do žádného tvaru ani účesu,“ radí Alexander Krajňák, manažer společnosti NevO Dead Sea SPA zaměřené na výrobu pečující kosmeticky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře. Nejlépe uděláte, když namísto přípravků s obsahem přemíry chemických složek dáte přednost čisté síle přírody. Hitem poslední doby je přírodní kosmetika s vysokým podílem minerálů z Mrtvého moře.
„Mrtvé moře je považováno za nejbohatší vodní zdroj léčivých látek na světě. Odpařováním vody z něj vznikají koncentrované krystaly vzácné soli, které jsou zcela odlišné od ostatních druhů solí a jsou bohaté na minerální látky – zejména hořčík, vápník, sodík a draslík. Díky unikátnímu obsahu minerálů a stopových prvků voda z Mrtvého moře naši kůži nevysušuje, ale naopak vyživuje a posiluje. Tím jsou pokožka hlavy a vlasy hydratované, a naopak proti případné dehydrataci ochráněná,“ vysvětluje benefity této kosmetiky Alexander Krajňák z NevO Dead Sea SPA.
K Šamponu s obsahem minerálů z Mrtvého moře přidejte kondicionér ze stejné řady, který obsahuje hydratační složky a minerály z Mrtvého moře. Je nezbytný pro dlouhé vlasy, zabraňuje poškození během sušení a česání. Nechává se působit pět minut, oplachuje se vždy vlažnou vodou. Mezi jeho přednosti patří, že obnovuje lesk a barvu, usnadňuje rozčesávání, vlasy zůstanou hebké, lehounké a příjemné na dotek. Základní kombo vlasových přípravků doplňte bezoplachovým Hydratačním vlasovým krémem. Vytváří na vlasech ochranný film a udržuje vlhkost uvnitř. Obsažené minerály a vitaminy B a E vlasy zase vyživují, posilují a chrání před působením vnějších vlivů.