Konec prázdnin je skoro tu. Kam se s celou rodinou ještě vydat?

Konec prázdnin je skoro tu. Kam se s celou rodinou ještě vydat?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

 

Srpen se pomalu chýlí ke konci a na obzoru je počátek nového školního roku. Všem dnů ovšem není konec a stále máte čas podniknout výlet s celou rodinou a užít si tak poslední volné chvíle tohoto léta. Kam se vydat?

Dětenice

Obec Dětenice se nachází jen pár kilometrů od Mladé Boleslavi v Královéhradeckém kraji. Hlavním lákadlem je zde středověká krčma nabízející prvotřídní menu, jedinečnou atmosféru a poněkud oprsklou obsluhu. Krčma, která návštěvníky zve na autentický středověký zážitek, je svým rozsahem a kvalitou jediná svého druhu v republice. Již u vchodu může být spousta hostů zaskočena poněkud nevlídným jednáním. Zdání však klame. Číšníci a servírky se pouze podílí na scénáři, který má za úkol jediné, dopřát všem zúčastněným zážitek hodný dob středověku. Kdekomu by se tedy slovník přítomné obsluhy mohl zdát nemístný a místy až vulgární. Vzduchem lítají výrazy jako ochechule, holota či žrádlo a výjimkou není ani chlapec, který vám kachnu naservíruje až poté, co se projde mezi talíři na stole u sousedního stolu. Konzervativnějším jedincům je doporučováno nechat své morální zásady doma a trochu se uvolnit, jinak ve chvíli, kdy bude nabídnuta možnost zaplatit manželkou či pěkně živenou dcerou, hrozí menší potyčka.

Krčma však není jediné, co tu stojí za návštěvu. V resortu najdete i zámek, pivovar či středověký hotel, kde je možnost pohodlně přenocovat. „O prázdninách navíc pořádáme tematické akce pro děti, a to každé úterý, středu, čtvrtek a pátek. V rámci těchto akcí máme pro děti mladší 15 let připravené vstupenky na zámek, čarodějnickou prohlídku, prohlídku pivovaru a vstupenky na rytířský turnaj zcela zdarma. K tomu se děti mohou naobědvat nebo navečeřet v naší Středověké krčmě a to taktéž zdarma. Připraven je pro ně krůtí steak na grilu s pečenou bramborou, bylinkovou zakysanou smetanou a míchaným zeleninovým salátem. Samozřejmostí je i bezplatný vstup na naši tradiční show Středověk na vlastní kůži, která se koná každý den od 19 do 22 hodin,“ říká marketingová ředitelka resortu Aneta Ondráčková.

Dětenice ženám

Kromě dětí se však v Dětenicích myslí i na ostatní členy rodiny. V červenci a srpnu jsou totiž pondělky zasvěceny ženám. Pro ně je každé pondělí vstup na zámek a do pivovaru zdarma a ani co se gastronomie týče, tak ženy nepřijdou zkrátka. Svůj hlad mohou zdarma ukojit ve Středověké krčmě, kde jsou pro ně připravená krůtí prsa na rožni, podávaná na salátu s bramborou ve stříbře a sklenka vína.

V okolí Dětenic se také nachází několik hradů a zámků, které stojí za návštěvu. Zmínit můžeme například hrad Kost či hrad Trosky. Horolezci zase ocení nedaleké pískovcové skály. Z jednoho odpoledne se tudíž může výlet protáhnout na celý víkend, aniž byste se vy, děti nebo přítomní domácí mazlíčci nudili. Tak neváhejte a nastavte tvář dost možná posledním slunečním paprskům, než nás opět zahalí zima a lezavé počasí.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: