Kobercové podložky jako efektivní zlepšení i ochrana proti úrazu

Kobercové podložky jako efektivní zlepšení i ochrana proti úrazu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pokládáte nový koberec a zvažujte, jak ještě více vylepšit vlastnosti nové podlahy? Instalujte pod koberec speciální podložku, která zlepší tepelnou i protihlukovou izolaci a navíc zajistí vyrovnání případných nerovností stávajícího podkladu. Vyšší kročejový komfort pak už bude jen dalším příjemným bonusem navíc.

Přestože podložky pod koberec nejsou v České republice běžně využívaným kobercovým doplňkem, v zahraniční patří k obvyklému standardu. Zastávají totiž několik velice důležitých funkcí, díky kterým je pobyt v místnosti s kobercovou pokládkou komfortnější, bezpečnější i estetičtější. Jaké jsou ty hlavní?

Jedinečný komfort

„Kobercové podložky nabízí komfort jak pro majitele, tak pro samotný koberec, kterému mohou prodloužit životnost až o 40 %. Na trh se dodávají v různých tloušťkách od 7 do 22 mm, záleží tedy pouze na vás, jaký stupeň komfortu si dopřejete. Zvolíte-li podložku s vyšší tloušťkou, docílíte zároveň lepší tepelné i zvukové izolace koberce, který bude v konečném výsledku měkčí a příjemnější na došlap,“ popisuje odbornice na podlahové krytiny Renata Stuchlíková ze společnosti Koberce Trend.

Prvotřídní vlastnosti

Bydlíte-li v přízemí či v části nad sklepními prostorami bude pro vás zlepšení tepelné izolace stěžejním bodem. Již samotná kobercová podložka několikanásobně zlepšuje izolační vlastnosti koberce, její nespornou výhodu však představuje možnost instalace pro podlahové vytápění. „Rodiny s dětmi či domácími mazlíčky zajisté ocení také její výraznou schopnost izolovat zvuky, což mimo jiné může napomoci k udržení dobrých sousedských vztahů,“ uvádí s nadsázkou Stuchlíková. V neposlední řadě nabízí podložka schopnost vytlačovat sešlápnutý koberec zpět směrem od podlahy, což snižuje jeho opotřebení.

Efektivní údržba

Instalace kobercové podložky může být prováděna dvěma základními postupy – napínáním do lišt nebo klasickým lepením. První zmíněná varianta v sobě skýtá jedinečnou výhodu v podobě snazší a účinnější údržby, neboť koberec tak není pevně slepen s podkladem. To má za následek lepší cirkulaci vzduchu, kdy se díky mírnému „nadzdvihnutí“ koberce zvýší účinnost odstranění i těch nejmenších částic prachu a nečistot.

Pro bezpečný pohyb

Rozhodnete-li se do místnosti s pevnou podlahovou krytinou umístit kusový koberec, zakupte si spolu s ním i protiskluzovou podložku. Ta zajistí, aby se koberec neposouval a zůstal vždy na jednom daném místě. Kromě lepších podmínek pro chůzi či pravidelnou údržbu představuje protiskluzová podložka také důležitý bezpečnostní prvek, který zabrání případnému nebezpečnému uklouznutí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: