Kniha Jany Štrausové přináší strhující pohled do duše dětí

Kniha Jany Štrausové přináší strhující pohled do duše dětí

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Děti Nového věku. Tak se jmenuje kniha Jany Štrausové, která vyšla na počátku tohoto roku a která umožňuje nahlédnout do světa malých dětí, který je pro dospělé mnohdy těžce uchopitelný a viditelný.

Děti totiž často žijí ve dvou světech. V tom našem, který vnímáme a vidíme. A v tom jejich, který málokdy registrujeme. Děti Nového věku jsou proto fenoménem posledních let, který vyvolává řadu otázek, nutí k zamyšlení a otevírá brány jiného pohledu, než na který jsme dosud byli zvyklí. Těchto dětí je hodně a o svých pocitech nemluví s každým. Z toho důvodu tento jiný pohled potřebujeme, abychom porozuměli světu, který jsme již dávno opustili.

Kniha je strhující výpovědí předškoláků, dětí školou povinných ale i dospělých. Jejich výpovědi jsou většinou podloženy kresbami, a tím posunou vaše dosavadní představy a přesvědčení. Přečtete si úžasná autentická svědectví o jejich minulých životech, která jsou naprosto přirozená a otevřená stejně jako každá dětská duše.

Děti, o kterých tato publikace pojednává, jsou mnohdy nositeli mnohem starších duší, než si vůbec umíme představit. Možná se nyní ptáte, zda takové dítě nemáte zrovna vy doma. Pokud totiž ano, je pro vás tato kniha naprosto stěžejní. Děti v této knize nám předávají poselství, na které jsme během let zapomněli, a připomínají nám fakt, že smrtí život nekončí. To, že něco nevidíte, totiž neznamená, že to neexistuje. V tělech dětí je ukryta moudrost, dívají se totiž přímo do srdce a vidí velmi zřetelně pod povrch. Cítí, když nejsme v souladu sami se sebou a jejich záměrem je probudit nás a vrátit nás zpátky k sobě.

Kniha Děti Nového věku zároveň pojednává i o tématu meditace s nejmenšími a nahlíží za zrcadlo vztahů rodičů s dětmi. V závěru knihy je poté kapitola Reinkarnace jako prožitek a fenomén, která vypráví o historii pojetí reinkarnace, obohacenou zdokumentovanými příběhy. Knihu vydává nakladatelství Eminent a jedná se o prvotinu autorky Jany Štrausové.

Ta působila 17 let jako učitelka pražské mateřské školy a v současné době učí na prvním stupni základní školy v Dobříši a zároveň vede vlastní terapeutickou praxi pro děti a dospělé. Od roku 2016 také pořádá přednášky a pravidelné meditace pro děti od šesti do dvanácti let. Jako první u nás Jana Štrausová obhájila v roce 2010 diplomovou práci o indigových dětech na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru pedagogika předškolního věku.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: