Kartonový nábytek není jen výsadou veletrhů. Udělejte mu místo i u vás doma

Kartonový nábytek není jen výsadou veletrhů. Udělejte mu místo i u vás doma

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Komoda za necelou tisícikorunu, regál za tři stovky, stůl i s židlemi do dvou tisíc, pohodlné křesílko do tisícovky. Snadno si to vše odnesete domů, a když se vám to přestane líbit, jednoduše nábytek vynesete ke kontejneru nebo spálíte. Říkáte si, o jaký zázrak tu jde? Řeč je o papírovém nábytku. Naskočila vám představa barového stolku na oborových veletrzích? Ale kdeže. Nábytek z kartonu je krásný, lehký a navíc ekologický. Přesvědčíme vás, že se vyplatí udělat mu místo i u vás doma.

V posledních letech jsou přívlastky bio a eko skloňovány více než kdy jindy. Zájem o životní prostředí už není jen doménou několika zapálených ekologických aktivistů. Zájem o toto téma má i široká veřejnost a postupně se pro mnohé stává součástí moderního způsobu života. A co to vlastně znamená? Žít zodpovědně tak, aby i další generace měly nějakou budoucnost. Nemusíte se hned nutně vydávat na dobročinné mise a zachraňovat pralesy. Naopak, stačí úplně obyčejné změny během všedního dne, které vám neobrátí život vzhůru nohama.

Nábytek z papíru je trendy

Šetřit životní prostředí nemusí být nuda. Naopak, je to příležitost obohatit svůj domov originálním a naprosto netuctovým způsobem. Stačí si místo klasického dřevěného nábytku pořídit nábytek z kartonu . Edici nábytku z kartonu seženete například u předního tuzemského výrobce obalových materiálů Paketo.cz . Je vyrobený z velmi kvalitní 5- až 7vrstvé vlnité lepenky, takže se nemusíte bát, že nic neunese. Nosnost je perfektní a má bytelný vzhled, přitom je lehký a snadno přenositelný.

Finančně dostupný nábytek pro studenty

Ve světě už se první kolekce kartonového nábytku objevily v 70. letech, ale nikdy se nestaly masovou záležitostí. Karton je přitom skvělým materiálem. Má až neuvěřitelnou pevnost a nosnost, je lehký a snadno opracovatelný. Díky cenové dostupnosti si ho mohou dovolit i studenti ve spolubydlení nebo v prvním, startovacím bytě. Celosvětově jej poprvé představil Frank Gehry, světoznámý architekt. Myšlenka použít lepenku jako materiál pro výstavbu nábytku je stále populárnější. Milují ho designoví nadšenci stejně jako majitelé firem, kteří si ho oblíbili pro nespočet praktických vlastností. Je otázkou času, kdy výrobci klasického nábytku začlení ten kartonový do svého sortimentu a budou z papíru nabízet celé sestavy – od knihoven, komod přes křesla až po jídelní stoly i židle. Nadšení pak budou nejen lidé myslící na ekologii, ale i ty, co chtějí něco krásného, kreativního, neobvyklého nebo se často stěhují.

Nejen nábytek, ale i životní styl

I když se papírový nábytek prosazuje zejména v několika posledních letech, nejde tak úplně o novinku na trhu. I když s kartonem experimentovali už designéři v 70. letech, až v dnešní době se díky moderním technologiím mohou vyrábět z vlnité lepenky skutečně stabilní a bytelné kusy s podobnou životností jako nábytek z masivu. Vybavit si byt nebo kancelář není jen o jednorázové potřebě vystoupit z davu a být originální. Jde o specifický životní styl, který se vyznačuje ohleduplností k životnímu prostředí, účelností a neotřelostí. Nábytek vyrobený z recyklovaného kartonu je stoprocentně přírodní bez chemických přísad, ekologický a recyklovatelný. Poté, až doslouží, můžete nábytek zkompostovat, spálit nebo znovu recyklovat a dát mu tak šanci na další život v podobě jiného výrobku.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: