Kam vyrazit s dětmi v září? Vyjeďte do Dětenic

Kam vyrazit s dětmi v září? Vyjeďte do Dětenic

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože jsou děti již zpět ve škole, čeká nás v září ještě spoustu akcí, na které se mohou těšit jak rodiče, tak jejich ratolesti. Řeč je například o tolik oblíbených Svatováclavských slavnostech nebo o rytířských turnajích v Dětenicích.

Ty jsou veřejnosti známé hlavně díky své Středověké krčmě, do které se pravidelně sjíždí fanoušci neotřelých a autentických zážitků. Vítání jsou zde všichni ti, kteří se nebojí nechat své způsoby doma a užít si pravou středověkou atmosféru. A přestože někdo může být chováním místního personálu šokován, četné pozitivní recenze hovoří za vše. Již dávno to ale není jen krčma, která do Dětenic láká návštěvníky. Ta totiž sice udává celý koncept a tempo zde konaných akcí, lákadel je však v této obci přehršel.

Během celého září a října se tu budou například konat tolik oblíbené rytířské turnaje, a to každou sobotu a neděli od 14 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na příběh plný chrabrých pánů, statných koní a ostrých mečů. Vystoupení doprovází kaskadérské kousky a vystoupení skupiny Ordo Kromen. Díky kryté tribuně s kapacitou pro 300 osob se navíc turnaje konají za každého počasí.

Těšit se ale můžeme i na Svatováclavské slavnosti, které se budou konat v den státního svátku 28. září od 11 do 19 hodin. Proudem poteče nejen pivo z místního dětenického pivovaru, ale samozřejmě i víno a burčák z vinařství Kutná Hora a Mikulčice. K jídlu se poté budou podávat například chobotnice, šneci, krevety, tatarák z tuňáka, středověký burger nebo maďarský guláš a stejně jako loni i letos se bude opékat celé čuně a krocani. Na své si přijdou i milovníci sladkého, v nabídce totiž budou i výborné bio dezerty.

Již zmiňovaný rytířský turnaj se bude konat i v tento den a na návštěvníky tu budou čekat taktéž tanečnice, čarodějnice, kouzelník či fakír. Vstup na slavnosti je pro dospělé za 50,- Kč, děti ho mají samozřejmě zdarma.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: