Kam se schovat před Vánoci? Do Dětenic!

Kam se schovat před Vánoci? Do Dětenic!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Komercializace Vánoc je rok co rok přetřásaným tématem. Společnost obvykle rozděluje na dvě strany – milovníky těchto svátků a skutečné  „odpůrce‘‘, kteří sice mají Vánoce rádi, ale jsou pohoršeni jejich moderním pojetím. Tedy, že se místo na bytí se svými bližními, lidé spíše soustředí na výběr dárků a ladící ozdoby na stromeček.

Berme tedy vánoční stres jako fakt, který k tomuto ročnímu období už zkrátka patří. Vánoce by ale přeci neměly být pouze o dárcích a nervování se. Co se tedy pokusit najít ztraceného ducha Vánoc a svátky prožít poněkud netradičněji? Jedním z neobvyklých míst, na které se můžete vydat, je Zámecký resort Dětenice. V posledních letech se stal středověký motiv velice populární. Není tedy divu, že stylizace areálu spoustu návštěvníků okamžitě zaujme.

Resort nabízí například nádherný zrekonstruovaný barokní zámek s možností prohlídek. Ovšem ne jen tak ledajakých, průvodcem vám totiž nebude nikdo jiný nežli hrůzostrašná mystická bytost! Na strašidla člověk zkrátka nikdy není dost starý. Samotní provozovatelé na svých webových stránkách slibují nevšední zážitek. „Při naší prohlídce vás bude mrazit v zádech,” říká tajemně Aneta Ondráčková, sympatická marketingová ředitelka resortu.  Za zmínku stojí i Adventní prohlídky zámku v Dětenicích. „Každou adventní neděli od 10 do 17 hodin Vás provede andílek zámeckými komnatami provoněnými čerstvě napečeným cukroví, a kromě zajímavostí z historie zdejšího zámku uslyšíte povídaní o vánočních tradicích a zvycích,“ dodává Ondráčková

Nechte se provést po místním pivovaru a nezapomeňte zavítat i do známé Středověké krčmy. Tato unikátní hospůdka je pro vás ideální místo, lačníte-li nejen po výborném občerstvení, ale i po zábavě. Tu zde hostům tvoří středověký program, který dokáže vtáhnout do děje i toho největšího morouse. V mžiku pak  lze zapomenout na všechen stres moderního života.

Noc lze strávit v autentickém Středověkém hotelu a třeba na další den navštívit místní vinný sklípek. Naplánujete-li si návštěvu na víkend, můžete pak být svědky dechberoucího rytířského turnaje, který je zvlášť v zimě skvostnou záležitostí.

Areál nabízí spoustu možností různorodých aktivit. Svého rozhodnutí jet tedy nebude návštěvník litovat. Pokud si chcete na pár dní odpočinout od všech povinností s Vánoci dnes neodmyslitelně spojenými, Zámecký resort Dětenice je pro vás to pravé místo.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: