Jarní detoxikace aneb oživte svou pleť a celé tělo důkladným peelingem

Jarní detoxikace aneb oživte svou pleť a celé tělo důkladným peelingem

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Naše kůže dostává v zimě extrémně zabrat – střídání a výkyvy teplot, studený vítr a nízké teploty jí nesvědčí a zanechávají na ní viditelnou stopu. S blížícím se jarem nastává ideální čas navrátit jí zpět zdraví a ztracenou energii. Aby mohla první slunné dny čerpat ze sluníčka blahodárný vitamin D, je nejprve potřeba zbavit ji odumřelých vrstev. Snadněji tak bude vstřebávat vitaminy a živiny z kosmetických přípravků a zachovávat v sobě vláhu.

Kůže je jedním z nejdůležitějších a největších orgánů lidského těla. Chrání nás před vnějšími vlivy a zamezuje proniknutí cizorodých látek do našeho těla. A to už je pádný argument, proč bychom se o ni měli starat a pečovat o její zdraví. Zdravou kůži poznáte na první pohled – je svěží, hydratovaná a pružná. Bohužel po zimě vidíme při pohledu do zrcadla spíše opak. Kůže je vysušená, na některých místech dokonce i popraskaná, a má nezdravý našedlý tón.

„Naše kůže má vlastní regenerační program, kterým se zbavuje starých odumřelých vrstev pokožky a nahrazuje je novými. Je to ale zdlouhavé, proto je dobré tento přirozený proces podpořit vhodnými kosmetickými přípravky. Nejúčinnější cestou je důkladný peeling. Exfoliací neboli peelingem urychlíme obnovu kůže až dvojnásobně. To se hodí zejména v případě, kdy v našich zeměpisných podmínkách dochází k čím dál rychlejšímu střídání ročních období. Ze zimy jdeme prakticky rovnou do léta, bez přechodné fáze, která by zajistila pozvolnější střídání teplot a počasí,“ vysvětluje Alexander Krajňák ze společnosti NevO Dead Sea SPA, která už více než deset let spolupracuje s předními vědci na zachování blahodárných účinků Mrtvého moře v kosmetických přípravcích na tělo, pleť i vlasy.

Kosmetická spása z Mrtvého moře

Máte sušší pokožku s tendencí k vysoušení až šupinkování a trpíte často na nepříjemný pocit pnutí? Pak je dobré pohlídat si složení peelingu, aby kromě hrubší složky na odstranění odumřelých buněk obsahoval také zvláčňující oleje a hydratační složky. V tomto je proslulá kosmetická péče s obsahem přírodních solí a zvláčňujících olejů.

„Tělový scrub se solí z Mrtvého moře si zamiluje každý, nehledě na typ pokožky. Obsahuje totiž 80 % přírodních solí z Mrtvého moře a 20 % oleje ze slunečnice, sezamu, oliv a mandlí. Tyto oleje jsou navíc příjemně aromatické, takže peeling můžete spojit i s masáží a aromaterapií v jednom kroku. Každá žena navíc ocení, že funguje skvěle i proti celulitidě. Doporučujeme používat ho jako intenzivní kúru, tedy ne každý den,“ vysvětluje Alexander Krajňák ze společnosti NevO Dead Sea SPA. Pro častější používání zvolte Peelingový sprchový gel na tělo a obličej.

„Obsahuje drobná zrníčka soli z Mrtvého moře, kterými důkladně odstraní nečistoty a zanechá pokožku hladkou a hebkou na dotek. Minerály celkově zlepšují pleťový hydratační faktor (pH) a udržují optimální množství vlhkosti v kůži. Praktické balení s sebou snadno vezmete třeba na cesty nebo do posilovny,“ doplňuje Alexander Krajňák.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: