Jak uspořádat pořádnou dětskou oslavu?

Jak uspořádat pořádnou dětskou oslavu?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Narozeniny, jmeniny, první školní den, první zavázaná tkanička bez dozoru rodičů či první přečtený řádek v knize. Důvodů, proč pro děti pořádat oslavy, je nespočet. Jak ale uspořádat takovou, na kterou naše ratolest jen tak nezapomene?

Kouzlo dětského charakteru spočívá v jejich naivním a bezprostředním toku myšlenek, ve kterých se skrývá nekončící fantazie. Většina rodičů se jistě shodne na tom, že dětská bezstarostná léta byla nejkrásnější. Léta, kdy nic nebylo nemožné a kdy byla mysl neposkvrněná stresem a realitou. A jelikož všichni dobře víme, že toto období chtě nechtě jednou pomine, měli bychom se snažit dětem hranice možného a nemožné stírat vždy, když to půjde. Takovým případem jsou právě oslavy, které nám poskytují příležitost vytvořit jedinečné okamžiky.

Ideálním způsobem, jak do běžného života zakomponovat trochu fantazie, jsou různé tematické party. Je vaše dítě fanouškem superhrdinů? Zaúkolujte ostatní rodiče, aby svým potomkům ušili kostýmy všech možných nadpřirozených bojovníků se zákonem a šicí stroj vytáhněte i vy. Máte doma malou slečnu, která žije ve světě princezen a princů? Udělejte jí z pokoje alespoň na jeden den pohádkový zámek či hrad. Jednoduše řečeno, vynasnažte se z prachobyčejné místnosti udělat místnost takovou, která odrazí dětské sny a přání. Osvědčeným tipem je nechat děti, aby vyrobily nebo se alespoň podílely na tvorbě použitých kulis a doplňků. Budou tak moci prezentovat svou práci a rodiče uvidí, kterým směrem jim myšlenky utíkají pokaždé, když neposlouchají.

Je nasnadě, že oslava dětí v útlém věku vyžaduje dozor rodičů. Pokuste se však být neviditelní. Obstarejte občerstvení, zkuste vymyslet různé bojové hry, připravte prostory a pak se věnujte ostatním rodičům. Ideální je poskytnout dětem možnost se zabavit, ale nadále se nemíchat. Děti je třeba nechat popustit uzdu fantazii a rozvíjet jejich kreativitu, a to za dozoru dospělých tak úplně nejde. Bezpečným pomocníkem a brilantním doplňkem jsou kupříkladu různé tvarovací hmoty. Mezi ty nejosvědčenější patří Think Doh. Jde o silikonovou tvarovací hmotu, kterou je dle libosti možno předělávat, okrajovat, ohýbat a dokonce i upéct. Tím pádem je zabito hned několik much jednou ranou. Přítomní chlapci si mohou modelovat auta a dámy zase doplňky pro panenky, dorty apod. „Existují různé napodobeniny. Ty ale po prvním použití většinou ztvrdnou a hlavně nemáte jistotu, že jsou zdravotně nezávadné. S Think Doh mám ale bezvadné zkušenosti. Kolikrát si s malou sednu a vyrábíme spolu.“, říká maminka šestileté Markétky Eva Svobodová.

Na oslavě snů je samozřejmostí i trocha benevolence. Zapomeňte tedy na stres z toho, že bude upatlaná zeď od barev nebo že skončí dort na koberci. Šmouhy se přemalují, koberec se vysaje. Přece jen, co bychom pro děti neudělali, že ano?

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: