Jak správně pečovat o vlnité a kudrnaté vlasy

Jak správně pečovat o vlnité a kudrnaté vlasy

vloženo do: KRÁSA | 3
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ne nadarmo se o vlnitých vlasech říká, že jsou na péči a styling nejnáročnější. Ženy tak často přistupují k ničivému řešení, a to každodennímu žehlení a dalším zásahům. To však ničí vlasovou strukturu a vlasy jsou mnohem více nepoddajné, hrubé, suché a nepředvídatelné. Povíme vám, jak o vlnité a kudrnaté vlasy pečovat tak, abyste dosáhly lesklých a zdravých vlasů bez známek krepatění.

Sestřih

Správný sestřih je pro majitelky kudrnatých vlasů stěžejní. Je vhodné je pravidelně sestříhávat a prostříhávat, aby byly vlasy odlehčené a vlnitá struktura viditelnější. U střihu je také důležité věnovat zvýšenou pozornost směru růstu, vyhnete se tak nekontrolovatelnému vlnění. Každý zkušený kadeřník by však toto měl vědět, svěřte se tedy raději do rukou profesionála.

Správné mytí kudrnatých vlasů

Při vhodné volbě šamponu a ostatních vlasových produktů lze vlasy mýt cca jednou týdně. Tento interval zamezuje jejich vysušování a lámání konečků. Používejte šampon pro kudrnaté a vlnité vlasy od vlasové kosmetiky Nouvelle, který vlasy vyživuje a posiluje  a zároveň jemně čistí vlasovou pokožku. Při mytí jej použijte pouze na pokožku hlavy, nikoli na konečky. Na ty naopak aplikujte vlasovou masku nebo kondicionér.  Obecně se snažte však používat co nejméně prostředků, které lokny akorát zatěžují a vlasy poté působí splihlým dojmem. Po mytí vlasy nikdy netřete ručníkem ani je nefénujte na vysoké teploty. Pokud vám i přes aplikaci masky či kondicionéru nejde vlasy rozčesat, je dost pravděpodobné, že používáte nevhodný hřeben. Zapomeňte na kartáč a pořiďte si dřevěný hřeben s širokými zuby, který vlasy pomůže jen lehce rozčesat.

Tip: Pro prodloužení intervalu mezi jednotlivým mytím vlasů každý večer používejte kartáč z kančích štětin, který pomáhá roznášet maz produkovaný pokožkou do délek. Vlasům tím pomáháte regulovat vlastní vyživující a hydratační metody a méně se lámou.

Péče mezi mytím

Pokud se vám po pár dnech vlasy zdají mdlé a unavené, zkuste zvolit hydratační sprej, který vlasy ochraňuje před nadměrným vysycháním. Doporučit můžeme například sprej Easy Control z řady Curl me up, který byl speciálně vytvořen pro ochranu a regeneraci vlnitých vlasů. Má hydratační a vyživující účinky a zabraňuje antistatickému efektů. Používá se na suché vlasy a neoplachuje se. Je vhodné jej aplikovat ráno, než vyrazíte do světa.

Tip: Pokud ráno nechcete vypadat, jako byste se měsíc nečesaly a chcete ušetřit pár minut jejich úpravou, svazujte si na spaní vlasy do copů. Nejprve svažte vlasy z horní a postranní části a poté z části dolní. Ráno vlasy jen prohrábněte prsty, případně aplikujte výše zmíněný sprej a můžete vyrazit ven.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

3 Příspěvků

  1. Zdravím zajímalo by mě co děláte s vlasy dny kdy si je nemyjete s šamponem… Já si je třeba každý den mocim a dávám balzám a upřímně mě to nebaví… Uvítala bych i nějaké jinaci tipy.. A kolikrát do týdne si myjete vlasy?

  2. Dobrý jsem Majitelka taktez kudrnatych asu zajimalo by mě co mám dělat s vlasy dny kdy si nemyju vlasy s šamponem já si je každý den mocim a dávám balzám….

  3. Dobrý den. Taktéž mám velmi kudrnaté vlasy. Zároveň však mám velmi rychle se mastící pokožku už od puberty. Neexistuje abych si je neumyla 2 dny, natož týden. Již přes noc od umytí se zmastí, že to ještě rozčešu. Ale během dne už je to mastný jak od oleje. Existuje nějaký přípravek, který by stačil nakapat na pokožku aby nebyla mastná? Častým mytí mi trpí konečky a suchý šampon mi nevyhovuje. Děkuji.

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: