Jak se vyhnout onemocnění před začátkem letní dovolené?

Jak se vyhnout onemocnění před začátkem letní dovolené?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

I v těchto červnových dnech jsme vystavováni působení chemický látek, takzvaných toxinů, které vznikají v našem těle působeným fyzikálních, chemických, biologických a psychických vlivů. Dlouhodobé působení těchto toxinů může vyvolávat obranné reakce organismu, které se projevují ve formě příznaků různých onemocnění, jako je porucha imunitního systému, otoky a onemocnění některých orgánů. Jak se vyhnout těmto příznakům před letní dovolenou?

Onemocnět před dovolenou je jak ze špatného snu, proto bychom měli udělat před zájezdem k moři nebo chalupě maximum pro ochranu našeho zdraví a nevěnovat se pouze hubnutí do plavek. Pokud však spojíme zdravé stravování a pohyb, můžeme dosáhnout obojího.

Naše tělo má spoustu vlastních obranných mechanismů, jimiž se těchto toxinů zbavuje a to pomocí různých vylučovacích cest. Jedním z nich je lymfatický systém. Ten je tvořen mízními cévami a lymfou neboli mízou. Lymfa vzniká v mezibuněčných prostorech z tkáňového moku. Za 24 hodin se v těle vytvoří asi 2,5 l lymfy. Sbírá se do mízních vlásečnic (lymfatických kapilár). Potom pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází lymfatické uzliny, které lymfu filtrují. Lymfatické cévy se postupně spojují a odvádí lymfu do žilního systému. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu, jako je to například u krve. Na rozdíl od krevního oběhu, který je rozváděn srdcem, není v rámci lymfatického systému žádná pumpa, z čehož vyplývá, jak je pro nás pohyb důležitý.

Kolování mízy se často pozastavuje a toxiny i lymfa samotná se na určitých místech hromadí v podobě otoků. A nejen to, nefunkční lymfatický systém ovlivňuje také vaši imunitu, takže se může podepsat na tom, jak moc jste nebo nejste zdraví, nakolik vám fungují klouby, jsou pohyblivé vaše končetiny a podobně.

Nejdůležitější pro zdravé fungování je věnovat pozornost životnímu stylu. Proudění lymfy rozhodně neprospívá tučná, sladká strava s přemírou chemických konzervantů. Spíše vsaďte na lehký, vyvážený a pestrý jídelníček plný ovoce, zeleniny a kvalitních sacharidů i bílkovin, který tělo zbytečně nezatíží, zato ho udrží v optimální kondici. A především – aby se hýbala lymfa, musíte se hýbat také vy sami! Pro začátek zkuste pohyb aerobní a tělu co nejpřirozenější, tedy chůzi, kolo, nebo plavání.

S návratem tělu vlastních obranných reakcí a s podporou uzdravení vám mohou pomoci lymfatické drenáže nebo přírodní homeopatické přípravky jako je Lymphomyosot.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: