Jak netradičně oslavit výročí

Jak netradičně oslavit výročí

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail
Ne každý si na oslavy potrpí, přesto je však výročí počátku vztahu s drahou polovičkou datum, na které je třeba pamatovat. Pokud vás ale už nebaví otřepané večeře a kytice růží, máme pro vás několik nápadů, jak tento den strávit trochu jinak.

Zrekonstruujte své první rande

Vraťte se se svým protějškem na jeden den tam, kde to všechno začalo, a zavzpomínejte na dobu, kdy jste ještě netušili, jestli to celé vůbec vyjde a zda spolu nakonec vydržíte. Možná vám připomínka první společné schůzky připomene, proč že jste do toho napoprvé šli a co vás na tom druhém uchvátilo.

Originální hodování

Trváte-li na večeři při svíčkách, pojměte celý koncept trochu jinak a vydejte se do městečka Dětenice ležícího nedaleko Jičína. Právě tam se každým dnem odehrávají tematické gastronomické hody. Dětenická krčma je totiž již spoustu let jedním z mála restauračních zařízení, které moderní gastronomii a stolování neholduje. Menu, výzdoba a dokonce i chování obsluhujícího personálu je z dob středověku a obyčejný oběd je zde tak zážitkem. Místní specialitou je maso pečené na otevřeném ohni, a pokud plánujete krčmu navštívit ve večerních hodinách, u večeře zažijete i speciální středověký program. Uvidíte ohňovou show, popravu oběšením, řezání jazyka, upalování čarodějnic, souboj těžkooděnců a dokonce i divokého medvěda. Po celou dobu hraje živá hudba, na kterou se do rytmu vlní tanečnice, šermíři i žebráci. Do konce srpna zde navíc každé pondělí probíhá akce Dětenice ženám, kdy mají všechny ženy v doprovodu své polovičky vstupné na zámek, do pivovaru a do pekla zcela zdarma. Kromě toho je zdarma i večeře, nemusíte se tedy bát, že by místní číšníci místo peněz požadovali zanechat na místě přítomnou dámu.

Slavte, kdy se vám zachce

Nikde není psáno, že výročí musí připadat přesně na roky od daného okamžiku. Slavit můžete každých 500, 1000  nebo 280 dnů. A nebo ještě lépe, slavte, kdykoli se vám zachce. Připadá vaše výročí na 18. prosince, přesto je teprve srpen a vy se cítíte šťastni? Řekněte si, že výročí oslavíte teď a tady a vydejte se na spontánní dobrodružství. Ty jsou koneckonců nejlepší. Netíží-li vás vědomí, že se druhý den musíte dostavit do zaměstnání, zabalte pár věcí, hoďte je do kufru auta a vyrazte na cestu. Nemusíte mít ani jasný cíl, stačí vylovit v peněžence jednu minci a na každé křižovatce nechat osud rozhodnout, zda pojedete doprava či doleva. Snadno se sice může stát, že místo v sousedním kraji skončíte zpět doma, ale i na tom něco je.

Dobrý skutek

Místo abyste utráceli těžce vydřené peníze za zbytečné dárky, dejte je dohromady a udělejte společně dobrý skutek. V současnosti lze například poslat domácí zvíře do jedné z rozvojových zemí, adoptovat dítě na dálku nebo se podílet na výstavbě školky pro děti. Záleží jen na vás, co si vyberete. Jste-li zvířecími nadšenci, můžete se také vydat do nejbližší útulku a pořídit dalšího člena rodiny.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: