Jak na mastné vlasy?

Jak na mastné vlasy?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože se mnohdy zdá, že mastné vlasy jsou neřešitelným problémem, opak je pravdou. Jen je potřeba dodržovat několik základních pravidel týkajících se životosprávy a používání vlasové kosmetiky.

Správná životospráva

Na kvalitu vlasů a vlasové pokožky působí zejména strava a celková životospráva. Pokud se například denně stravujete ve fast foodech a často se pohybujete v zakouřeném prostředí, můžete si být jisti, že vám svou nespokojenost dají najevo právě vlasy. Budou poničené, zlámané, vysušené a mastné u kořínků. A některé faktory sice ovlivnit nemůžete a těžko kvůli vlasům budete měnit povolání, něco je však vyloženě ve vašich rukou. Začít je třeba od základů. Prozkoumejte svůj denní jídelníček a zapřemýšlejte nad tím, co by se dalo změnit. Polotovary a průmyslově zpracované potraviny nahraďte základními surovinami. Do menu pravidelně zařaďte ryby, drůbeží maso, oříšky, zeleninu a ovoce. Pokud to lze, omezte kouření a spotřebu alkoholu a naučte se pravidelně pít čistou vodu. Nechutná-li vám, můžete ji ochutit mátou, citronem nebo dalším ovocem.

Jakou vlasovou kosmetiku zvolit?

Častým problémem lidí, které trápí rychle se mastící vlasy, je výběr nevhodné vlasové kosmetiky. Nešťastní jedinci většinou vybírají šampony určené pro mastné vlasy v domnění, že jim z dlouhodobého hlediska pomohou. Opak je však pravdou. Látky obsažené v šamponech vlasy sice čistí a odmašťují, zbavují je tím však jejich přirozené obranyschopnosti. Pokožka hlavy se poté v návaznosti na agresivitu používané kosmetiky snaží chránit a tvoří daleko více kožního mazu. Odtud tedy neblaze známý pocit mastných vlasů již několik hodin po mytí.

Co se týče přípravků na vlasy, snižte jejich používání na minimum a vybírejte pouze jemné čistící šampony, které pokožku nezatěžují. Doporučit můžeme například bylinkový šampon z řady Every day od vlasové kosmetiky Nouvelle. Ten vlasy šetrně myje a plně respektuje přirozenou rovnováhu vlasů a pokožky hlavy. Působí antibakteriálně, je vhodný pro citlivou pleť a zároveň vlasy hydratuje.

I přes to se však snažte intervaly mezi jednotlivým mytím prodlužovat. Pomoci si můžete suchými šampony nebo jen čistou vodou. Pokud holdujete přírodním kosmetickým přípravkům, jako suchý šampon na vlasy působí i například kakao či kukuřičný škrob. Vhodné je také zainvestovat do kartáče z kančích štětin, který pomáhá rozčesávat kožní maz do délek a tím vlasy chrání a posiluje. Navíc se alespoň povrchově zbavíte pocitu mastnoty u kořínku vlasů a překlenete tak ty dny, kdy se kvůli šíleně vypadající kštici bojíte vylézt do ulic. Vlasům také dopřávejte bylinkové oplachy a zábaly z přírodních surovin. Příznivě působí například kopřiva, levandule či šalvěj.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: