Investice do nemovitosti není bez rizik. Lze jim předejít?

Investice do nemovitosti není bez rizik. Lze jim předejít?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Koupě nemovitosti stále patří mezi nejrozumnější způsoby, jak zhodnotit peníze. V dnešní době však na potenciální kupce číhá více rizik než kdy dříve. Jaká to jsou a je možné se jim vyhnout?

Rizika spojená s koupí nemovitosti

Přijít o peníze se při koupi nemovitosti dá hned z několika důvodů. Na vině může být podvod, vlastní chybná rozhodnutí nebo neočekávaný vývoj realitního trhu. V České republice navíc není žádnou výjimkou koupit pozemek, na kterém není možné stavět nebo zainvestovat do nemovitosti, která je prakticky neobyvatelná. Pozor je si však třeba dát i na účelové dezinformace například z médií, které mají mnohdy do pravdy daleko a na jejichž základě se nejeden kupec rozhodne do nemovitosti zainvestovat.

Přijde-li však na otázku celoživotních úspor, impulzivní rozhodnutí musí jít stranou. Na českém realitním a hypotečním trhu je totiž nutné se umět pohybovat a mít potřebné zkušenosti.

Vyhledání a prověření nemovitosti

Bohemian Estates, společnost nabízející komplexní řešení v oblasti správy a investic do rezidenčních a komerčních nemovitostí, se rizika spojená s koupí nemovitosti pokouší zcela eliminovat. Na základě svých zkušeností totiž identifikují dvě hlavní rizika, a to střet zájmů u makléře a nedostupnost nejlepších nabídek. Je potřeba myslet na to, že motivací makléře je především provize z uzavřeného obchodu, a není tak v jeho zájmu ukazovat negativní stránky obchodované nemovitosti. Bohemian Estates však pro klienty prověří vyhlédnutou nemovitost objektivně ze všech stran. Výhodou společnosti je i nepřetržitý monitoring trhu, a tak jsou veškeré vhodné nabídky klientům odesílány ihned po jejich zveřejnění.

Bohemian Estates se ale postará i o vyjednání slev a o prověření nemovitosti po technické stránce. Klienti poté obdrží inspekční protokol a sami se mohou rozhodnout, zda do nemovitosti budou investovat. Kontrola smluvní dokumentace je samozřejmostí.

Služba přitom není nikterak drahá a klienti i přesto ušetří. Platí se totiž záloha ve výši 5.000,- Kč, která je vrácena, nenajde-li se vhodná nemovitost, a poté je účtován poplatek za realizaci nákupu ve výši 1 % z kupní ceny a 10 % z vyjednané slevy.

Pomineme-li ovšem značnou úsporu, je třeba myslet i na čas, který profesionálním vyhledáním a prověřením nemovitosti klienti získají. Nemusí totiž hledat a porovnávat nabídky na internetu a ztrácet čas odhalováním nejrůznějších technických a právních vad.

Služba vyhledání a prověření nemovitosti je tudíž určena všem, kteří si chtějí vybrat z nejlepších nabídek jako první a všem, kteří by se při koupi nemovitosti rádi vyhnuli nepříjemným překvapením a zároveň ušetřili. Vyhledávány jsou taktéž nemovitosti ve dražbách, kdy jsou ceny mnohdy až o 30 % nižší.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: