I v garsonce se dá žít královsky!

I v garsonce se dá žít královsky!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Malé obytné prostory jsou v naší mysli často spojené s nepohodlím a nemožností pořídit si takové vybavení, jaké bychom chtěli. I do menšího interiéru se však lze vejít. Jen je třeba vědět, jak na to.

Malba

Odstín malby, jaký v interiéru zvolíte, je důležitější, než by se zdálo. Může místnost opticky zvětšit, prosvětlit, provzdušnit a při nešťastném výběru naopak i celkový dojem zkazit. Zapomeňte na plošné syté a tmavší barvy a vybírejte světlé či pastelové odstíny. Pokud přece jen budete trvat na tmavých odstínech, eliminujte je na jedno místo. Například námořnicky modrý výklenek v místnosti, která je jinak vymalovaná bíle, bude působit živě a rozmanitě. Malé prostory také oživí tradiční bílá v kombinaci s šedou nebo můžete jednu stěnu vymalovat barevně a ostatní světle. Doporučujeme odlišnou barvou vymalovat tu stěnu, kde je čelo postele. Opticky tak získáte svoji odpočinkovou zónu. Prostor však barevně nepřekombinujte a snažte se jej rozveselit i jinými způsoby.

Dekorace

Co se týče dekorace, i zde platí, že méně je někdy více. Pokud patříte mezi ty, kteří by schraňovali každou krabičku, dózičku, kelímek apod., bydlíte-li v menším bytě, na tuto vlastnost zanevřete. Volte jednoduché dekoraci a spíše než různé keramické a skleněné ozdoby si pořiďte v květinářství květiny, které vám pomohou interiér prosvětlit. Oblíbené jsou například orchideje či fíkus. Do malého bytu nedávejte ani všelijaké záclony, závěsy či huňaté koberce. Prostor bude vypadat opticky větší, zvolíte-li žaluzie a plovoucí podlahu, parkety nebo linoleum. Malý kobereček však můžete umístit například před televizi jako barevný doplněk k sofa.

Jak na úložný prostor

Nedostatek úložného prostoru je v garsonkách asi největší problém. Zimní oblečení, peřiny, nářadí a další věci, které každý den nepotřebujete, je potřeba někam uskladnit, aniž by to omezovalo již tak malý interiér. Efektivní je vybudovat úložný prostor ve vstupní chodbě a v prostorech nad vchodovými dveřmi do místnosti. Je k tomu však zapotřebí trochu zručnosti a tak, pokud si na to nevěříte, svěřte tuto práci někomu, kdo svým umem nezpůsobí propad celého stropu. Využít lze taktéž prostor pod postelí. Na to myslete, když si ji budete pořizovat a vybírejte takovou, která nemá vyplněné dno. Pokud se bojíte, že skladiště pod postelí bude vypadat nevhodně, nezapomeňte, že je již 21. století a k dispozici máme několik vychytávek. Na webu paketo.cz si například můžete nechat vyrobit úložné krabice přesně podle vašich přání. Dle vašeho návrhu se řídí jak rozměry, tak design a tvorba je možná již od jednoho kusu. Krabice navíc nepropustí prach ani jiné nečistoty a skladované věci budou chráněné a nebudou překážet. Menší úložné krabice mohou sloužit i jako noční stolek či taburet. Nebojte se je umístit ani do koupelny, kde v nich můžete uskladnit kosmetické potřeby místo, abyste je měli vysázené všude okolo.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: