Hubnutí jako splněné novoroční předsevzetí. Není to mýtus!

Hubnutí jako splněné novoroční předsevzetí. Není to mýtus!

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Novoroční předsevzetí a přání jíst zdravěji a zhubnout. Tyto pojmy jsou podobně nerozlučné jako hodování o Vánocích a zákonité nabírání přebytečných kil a patří k již tradičním změnám k lepšímu, které si v novém roce plánujeme. Cesta za štíhlejším já nemusí být tak trnitá. Zapomeňte na drastické diety a v rámci novoroční očisty organismu vsaďte na správný jídelníček a pohyb.

Po novém roce obvykle čelíme výčitkám za bezuzdné vánoční hodování a spřádáme plány, jak se vrátit zpět do formy. Dejte si ale pozor na negativní emoce, jako je stres, frustrace nebo přílišná kritičnost k sobě samým. Když máme splín, tělo nás nutí hledat zdroje cukrů. Jejich konzumací si organismus vyrábí hormon serotonin, který má velký vliv na naši náladu a na to, jak se cítíme. Cukr pomáhá v mozku vypnout centra, která tyto nepříjemné pocity spouštějí. Krátkodobě se sice cítíme lépe, ale dlouhodobě jsme ještě více nešťastní a kila letí nahoru.

Začněte s detoxikací

Nárůst tukové tkáně je nejviditelnější negativní důsledek svátečního přejídání. Co je ale mnohem horší, je ztráta vitality a vyšší riziko civilizačních nemocí. Proto je dobré tělo nejprve očistit od nahromaděných toxinů a odpadních látek. Detoxikační kúra nám pomůže nejen nastartovat hubnutí, ale pomůže i při problémech se zažíváním. Při detoxikaci jsou užitečné některé superpotraviny. Napomáhají správné funkci metabolismu, urychlují ho, podporují hubnutí, snižují cholesterol, krevní tlak a udržují srdce v perfektní kondici.

Patří mezi ně i zázračný strom moringa. Je považován za jednu z nejvšestrannějších a neužitečnějších rostlin na světě. Často se o ní hovoří jako o rostlině s nejvyšší koncentrací živin. Původně pochází z Indie, kde je již po tisíciletí používána v ajurvédské medicíně. Při jakékoli snaze o redukci váhy je důležité tělu dodávat dostatečné množství živin, aby nás nehonila mlsná, a my jsme se cítili sytí. Moringa představuje zdroj 90 živin a 46 antioxidantů v dokonalé rovnováze, kterou lidské tělo může nejlépe využít a vstřebat. Obsahuje také vysoký podíl vlákniny, která je pro hubnutí velmi důležitá. Naopak její nízký obsah ve stravě vede ke kolísání cukru v krvi a častému pocitu hladu. Strava s dostatečně vysokým obsahem vlákniny napomáhá udržení optimální hmotnosti i jejímu snížení.

Jak moringu začlenit do svého jídelníčku

Rostlinný produkt z listu stromu moringa se jako doplněk stravy užívá v tabletách nebo ve formě prášku jako přísada do teplých i studených nápojů, polévek, omáček a pečiva. Využít jej můžete i k přípravě čaje, pesta či ovocných koktejlů smoothies. „Pro moringu se najde místo i v klasické české kuchyni. Moringový prášek můžete přidat například do základu guláše, kterému dodá vynikající chuť. I naprostí gurmánští zarputilci se budou dožadovat přídavku a prozrazení tajemství té skvělé chuti,“ říká Štěpánka Čápová, výživová poradkyně a autorka několika kuchařek, která vytvořila speciální kuchařku s recepty využívajícími moringu. Najdete ji na MoringaMix.cz. Tam si také můžete koupit moringu ve vysoké kvalitě. Pochází z ověřené rodinné farmy na Filipínách, kde jsou skvělé klimatické podmínky. Farma navíc zaručuje její pěstování bez umělých hnojiv, pesticidů a další nadbytečné chemie.

Zapojte přirozený pohyb

Zhubnout zdravě a efektivně je možné pouze kombinací jídelníčku a pohybu. Pro začátek zkuste do svého života dostat více přirozeného pohybu – vyřizovat běžné denní pochůzky pěšky, naordinovat si alespoň dvě větší procházky týdně, nepoužívat výtah a chodit do schodů, oprášit zapomenuté kolo. Rozložte si velký cíl na sérii menších, snadno dosažitelných cílů. V průběhu cesty budete pozitivně motivováni dílčími úspěchy a nebudete polevovat ve svém úsilí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: