Hubněte rychleji díky jednoduchým trikům

Hubněte rychleji díky jednoduchým trikům

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Všichni správně tušíme, že klíčem ke štíhlé linii je snížit příjem kalorií, hlídat si pestrost a vyváženost stravy a zároveň do svého denního harmonogramu zapojit více pohybu. Pak už stačí obrnit se trpělivostí a čekat, až se dostaví první výsledky. Příliš rychlé hubnutí je nezdravé, existují ovšem triky, jak hubnutí podpořit, aby se kýžené úbytky na váze dostavily rychleji a zároveň nebylo ohroženo vaše zdraví.

Hubnout bychom neměli příliš drasticky, jinak hazardujeme se zdravím a riskujeme zrádný jo-jo efekt. Ideální tempo hubnutí je vždy individuální, záleží totiž na několika proměnných, s nimiž stojíte na startovní čáře. Je to především věk, fyzická kondice, pohlaví a genetická výbava. Pro orientaci, odborníci se shodují na hranici zdravého úbytku v rozmezí 0,5 až 1,5 kilogramu za týden. Velkým rizikem rychlého hubnutí je kromě jo-jo efektu i odvodnění organismu, ztráta svalové hmoty a vyšší riziko kardiovaskulárních nemocí, rakoviny a diabetu. Při hubnutí byste se nikdy neměli cítit unavení, bez nálady a hladoví. Pomocí jednoduchých opatření můžete snadno podpořit spalovací procesy ve vašem těle, aniž by tím organismus strádal. Výsledky se tak dostaví rychleji.

Hlad je převlečená žízeň

Na tomto okřídleném hesle je mnoho pravdy. Během dne dbejte na dostatečný přísun tekutin. Základním prvkem pitného režimu je čistá neperlivá voda, nutná pro zdravé fungování vnitřních orgánů a hydrataci zevnitř. Ačkoli byste neměli nahrazovat vydatné jídlo pouhou konzumací vody, vyplatí se mít skleničku s vodou při ruce, až vás bude honit mlsná.

S jídlem nespěchejte

Existuje řada výzkumů, které prokazují vztah mezi pomalým, soustředěným jezením a tendencí přibírat kilogramy. Závěry přinášejí jasné zjištění, ti, kdo své jídlo konzumují pomaleji a plně se soustředí pouze na žvýkání, mají menší sklony k tloustnutí. Pocit sytosti je v podstatě signál vyslaný do mozku. Pokud budete poctivě žvýkat a užívat si konzumaci jídla, mozek stihne dostat signál o sytosti a vy budete moci včas přestat. Pokud se totiž bezhlavě ládujeme a jídlo do sebe sypeme bez rozmyslu, stává se, že toho spořádáme mnohem více, než kolik k zasycení potřebujeme.

Hodně spěte

Dostatek zdravého, kvalitního spánku dokáže napomáhat hubnutí. Tělo je pak odpočaté, plné energie, naproti tomu unavené, nevyspalé tělo vyžaduje doplnění energie k běžnému fungování odjinud. Nevyspalost tak řada z nás na sobě pocítí zvýšeným apetitem.

Přemýšlejte pozitivně

Když hubnete, je také důležité nastavení mysli. Diety jsou většinou spojené s různými restrikcemi, kdy si zakazujeme oblíbené potraviny a nutíme se na ně nemyslet. Ale jak to tak bývá, zakázané ovoce nás nejvíce láká. Zkuste při změně jídelníčku myslet ne na to, čeho se budete muset vzdát, ale na to, co nového do svého stravování zařadíte.

Pohyb je radost

Pokud vám schází motivace, navštivte webové stránky projektu Zdraví jako vášeň, kde můžete sledovat účastníky programu Změním se, který probíhá pod vedením Petra Havlíčka, odborníka na zdravý životní styl a zdravé hubnutí. Tento projekt zaštiťuje už pátým rokem Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, na webu pojišťovny  najdete mimo jiné nepřeberné množství dobrých rad, tipů, návodů, tréninkových plánů a doporučení, které se týkají stravování, cvičení, zdraví a prevence

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: