Hledání nového bydlení je vyčerpávající proces. Jak nepřijít o rozum?

Hledání nového bydlení je vyčerpávající proces. Jak nepřijít o rozum?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Koupě nemovitosti je pro většinu lidí jedním z nejdůležitějších kroků v životě. Jedná se totiž o nemalou investici, která v drtivém procentu případů na dlouhou dobu zatíží rodinný rozpočet a která vyžaduje spoustu času a energie. Zároveň se nejedná o rozhodnutí, které si můžeme dovolit uspěchat a případné chyby nás mohou v důsledku stát i statisíce. Na co je potřeba se před koupí nemovitosti připravit a je možné celý proces nějak usnadnit?

Není koupě jako koupě

Přestože je princip koupě nemovitosti stejný jako u většiny dalších věcí, do kterých se za život rozhodneme investovat, nelze investici do vlastního bydlení podceňovat. V tomto případě jde totiž o daleko větší finanční obnos, a tak je na místě znát nejen vody českého realitního trhu, ale také možná rizika. V praxi to však znamená udělat si poměrně obsáhlý průzkum a být obezřetný od začátku až do konce. I poté se ale, nemáme-li potřebné zkušenosti, můžeme spálit.

První úskalí je zpravidla samotné hledání nemovitosti. K těm nejlepším nabídkám se totiž většinou jako první dostávají realitní kanceláře nebo specializované internetové portály a než najdeme nemovitost podle našich představ, může to trvat klidně i několik týdnů. To však pouze za předpokladu, že se hledání budeme věnovat pravidelně a budeme trpěliví. Kdo z těch, kteří chodí každý den do práce, mají ale čas na hodinu či dvě denně usednout k internetu a probírat se inzercí? Ta je navíc často zavádějící či neúplná a vyžaduje tak další kontakt s prodávajícím ještě předtím, než se vůbec dohodne osobní prohlídka. Při té je navíc třeba se ujistit, že je nemovitost v dobrém technickém stavu. „Na základě našich zkušeností se ukazuje, že nejčastějším nedostatkem, kterým se majitel při prodeji nemovitosti nepochlubí, je špatná tepelná izolace. Tento problém však nezkušenému oku lehce unikne a dojde-li poté ke koupi takové nemovitosti, je nutné počítat s další, ne zrovna malou, investicí. Proto v každém případě doporučuji nechat se na prohlídky doprovodit zkušeným specialistou, který je schopen posoudit stav nemovitosti,“ říká Matěj Kunc, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz.

Důraz je poté nutné klást i na smluvní dokumentaci, která může obsahovat nevýhodné podmínky pro kupující stranu. „Kontrola veškeré smluvní dokumentace včetně kupní smlouvy, rezervační smlouvy či věcných břemen je naprosto stěžejní a neměla by být opomenuta, ani v případě, že se někdo pustí do koupě nemovitosti na vlastní pěst. My tuto službu našim klientům nabízíme jako naprostou samozřejmost, jedině tak totiž můžeme zajistit bezpečný a spolehlivý nákup nemovitosti,“ upozorňuje Kunc na jeden z nejdůležitějších kroků při nákupu nemovitosti. Důležité je si taktéž uvědomit, že ani podepsáním kupní smlouvy a převodem peněz na účet prodávajícího celý proces nekončí. V potaz bychom měli brát i rekonstrukci, stěhování a samozřejmě financování, které je samo o sobě mnohdy komplikované. Koupě nemovitosti je tak proces skládající se z nelehkých a vyčerpávajících úkonů, které mohou samy o sobě vyždímat poslední zbytky energie i z toho největšího nadšence. Otázkou poté zůstává, není-li lepší investici do nemovitosti svěřit profesionálům, kteří zařídí vše podstatné za nás. „Jsme si moc dobře vědomi toho, jak náročná koupě nemovitosti je, a proto je naším heslem jednoduchost a komplexnost. Zároveň také chceme změnit zajeté standardy na realitním trhu a být našim klientům oporou od začátku až do konce. Proto nabízíme několik variant služeb, které si mohou klienti vybrat, přičemž ta nejvíce komplexní kromě vyhledání nemovitosti, prohlídky se specialistou a kontroly smluvní dokumentace obsahuje i zprostředkování financování a rekonstrukce. Věříme, že tímto krokem můžeme investici do nemovitosti pro klienta co nejvíce zpříjemnit a zbavit ho tak veškerých starostí,“ uzavírá Matěj Kunc za Bydlimesnadno.cz

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: