Fotoreport: Restaurant Day

Fotoreport: Restaurant Day

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Fenomén Restaurant Day, který vznikl ve Skandinávii, pronikl i do České republiky. Ani my jsme samozřejmě při takovém gastronomickém zážitku nemohli chybět. Co že to ten Restaurant Day je a jak proběhl jeho srpnový díl?

První Restaurant Day se konal 21. května 2011 v Helsinkách. Uspořádali jej místní foodies. Cílem akce byla podpora sousedských vztahů, připomenutí komunitního života a kvalitní domácí jídlo, které potěší chuťové buňky, krásně provoní okolí a lahodí oku. Ve finských Helsinkách se akce setkala s velkým úspěchem a odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Restaurant Day získal několik prestižních ocenění, např. Finland Prize od finského Ministerstva školství a kultury (2011) nebo Finnish Travel Award 2014, kterou uděluje Severský veletrh cestovního ruchu.

Česká republika se nechala dlouho přemlouvat a zapojila se také. 18. května 2013 se naše hlavní město Praha stalo dějištěm prvního pražského Restaurant Day. Připojili jsme se tak k velké rodině 31 zemí, kde si ojedinělá akce našla své příznivce. V den konání posledního Restaurant Day, tedy 16. listopadu 2013, se otevřelo 1383 restaurací ve 31 zemích světa!

A jaký byl Restaurant Day v neděli 16.8. 2015? Inspirujte se v našem fotoreportu a otevřete si příště vaší vlastní restauraci, klidně u vás v garáži! Více informací ZDE.

Foto: Facebook.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: