Fenomén Česka: Sjezd řeky

Fenomén Česka: Sjezd řeky

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nikde na světě není tak populární jako u nás. Sjíždění řek je v Česku jednou z nejpopulárnějších letních aktivit. I vzhledem k dnešnímu nevídanému suchu jsme si dovolili sepsat, proč je termín „jet na vodu“ stále tak populární.

1. Příroda

Ten klid a krása údolíček a kaňonů, které vyhloubila řeka, vás pohltí. Nikde není snad krásnější přírody než v přenádherných údolích řek v Čechách i na Moravě. Vůně kvetoucích stromů, zpěv ptáků a šumění vody vám bude po návratu do reality tak chybět, že za rok vyrazíte zas.

2. Bez signálu

Jedna z největších přednostích českého venkova. Žádný LTE ani jiný signál tu velmi často prostě není. Ta svoboda je nepopsatelná. Vřele přitom doporučujeme nechat mobil doma, jelikož se ihned zničí při prvním vyklopení z lodi, i když ho máte v tom nejvíc nepromokavém obalu.

3. S těmi, co máte rádi

Nejlepší dovolená s přáteli je ta, kde je nekonečně mnoho zábavy a přitom se neustále něco děje. A to je právě příklad výletu na lodích. Pokud chcete zvolit výletní tempo, zvolte například Berounku z Chrástu u Plzně, pokud stojíte o větší adrenalin, zvažte třeba Sázavu. Ale v obou případech sledujte průtok řeky, abyste celou dobu nedrhli dno.

4. Alkoprázdniny

No a nebyla by to voda, aby se nelilo jako z konve a to přitom může být stále jasno! Redakce vám samozřejmě nedoporučuje pití na lodích, nýbrž v kempech. S alkoholem v kempech přichází i spousta krásných a památečních zážitků, zkuste třeba přemluvit hostinského v hospodě U Rozvědčíka na Berounce, aby vás nechal přespat v přístěnku pro čundráky a máte pípu 5 metrů od lóže.

5. Dobrodružství

České řeky jsou plné jezů, které skýtají lecjaké adrenalinové zážitky, mějte s sebou vždy plovací vestu a nic se vám nestane. Dobrodružství ale můžete prožít i ve stanových městečkách a kempech, kde se dá seznámit s lecjakým hezkým a opáleným vodákem. Pro tuto příležitost volte nejfrekventovanější řeku, Vltavu.

6. Seznámení

Samotné seznámení je to pravé dobrodružství, ale už naše maminky a tatínkové se často seznamovali právě na vodě. A i když z toho nepadne láska až do konce života, určitě si  alespoň ty románkuchtivé z nás mohou užít své.

7. Legrace

Na lodi: „Musíme po připlutí ještě postavit stan.“ „No ještě se mi tady jednou ohni pro to pádlo a budeme mít postavíno hned.“ A další laciné i více sofistikované vtípky vás budou provázet po celou dobu plavby. Nehledě na to, že s kamarády večer u ohně, posilněni o nějaké to pivo nebo zelenou, si jistě nebudete povídat o tom, jak ta Jarka ze třetího zase podělala reporty. Ale naopak vypnete a psychicky si odpočinete.

8. Jakou řeku jet?

Naše redakce má zkušenosti z několika řek v Česku, a proto si dovolíme doporučit společenštějším Bohyním sjezd frekventované Vltavy. Těm akčnejším, milovnicím jezů a rychlé jízdy, doporučujeme svěží Sázavu s nádhernou přírodou. Pro romantiky je jednoznačně nejžhavějším kandidátem klidná Berounka, kde si vychutnáte krásu místní přírody, památkově chráněné staré hrady nebo vyrazíte po stopách knih Oty Pavla.

Foto: Wikimedia.org

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: