Drahé kovy v kosmetice jsou čím dál populárnější. Zaměřte se však na jejich kvalitu!

Drahé kovy v kosmetice jsou čím dál populárnější. Zaměřte se však na jejich kvalitu!

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Drahé kovy jsou v kosmetickém průmyslu stále populárnější. Využívají se nejen drahé kameny jako diamanty, rubíny či safíry, ale vůbec největším hitem současnosti je kosmetika obsahující zlato. To má hned několik pozitivních dopadů na pokožku a údajně bylo hojně využíváno již ve starověkém Egyptě.

Jeho využití v kosmetice tak není žádnou novinkou, ale spíše návratem ke starým a osvědčeným rituálům. Některé prameny dokonce uvádí, že bylo zlato používáno nejen za účelem zkrášlování, ale staří Egypťané jej měli i jako léčivo. Údajně ho ve svých mastích mísili s rostlinnými silicemi a výsledný produkt považovali za elixír mládí.

Dnes již víme, že zlato podporuje srdeční činnost, krevní oběh či hormonální produkci žláz. Dokáže však i zmírnit bolesti, je prospěšné v léčbě revmatických onemocnění kloubů a všeobecně zvyšuje obranyschopnost organismu. Co se účinků na kvalitu pokožky týče, zlato dokáže zvrátit oxidační procesy a podporuje transport molekul kyslíku přímo do horních vrstev pokožky. Tento kov také podporuje fungování lymfatického systému a mikrocirkulace krve, čímž napomáhá k vyplavování toxických látek z organismu. Pokožka je pak schopná opět správně fungovat, přirozeně se obnovovat, vypadá mladě a svěže.

I z toho důvodu je zlato součástí mnoha přípravků proti stárnutí. Při výběru anti-aging kosmetiky je však nutné dbát na kvalitu obsaženého zlata. Vhodné je volit takové přípravky, které obsahují alespoň 24 karátové zlato. A že nevíte, jaké značce v kosmetických vodách věřit?

Skvělé recenze sklízí řada 24 K pokročilá péče od výrobce kosmetiky NevO Dead Sea Spa. Ta obsahuje denní i noční krém, pečující sérum, oční krém a minerální peeling a je určená ženám se zralou a suchou pletí.

Zlato je v přípravcích obsaženo v nanočásticích, což zajišťuje jeho pronikání i do těch nejspodnějších vrstev pleti a umožňuje tak hloubkovou regeneraci. Při používání této řady je pleť zpevněná a rozjasněná a při dlouhodobém používání mizí mimické vrásky a ty hlubší se vyhlazují. Běžnou denní péči zajišťuje 24 K pokročilý denní krém, na noc je pak vhodné používat 24 K pokročilý noční krém či 24 K pokročilé pečující sérum. To obsahuje výtažek z pupečníku asijského, který je hojně používán v indické ajurvédě. Sérum se však doporučuje používat dvakrát až třikrát týdně.

V péči o pokožku pak oceníte i Minerální peeling Q⁺, který odstraňuje odumřelé buňky pleti díky rozemletým jadérkům broskve a o pleť zároveň šetrně pečuje díky své krémové konzistenci. Peeling je obohacen i o růžový olej, olej z ginkgo biloba a bambucké máslo a při pravidelném používání je pleť vyživená, pružná a svěží.

Všechny zmíněné produkty z řady 24 K navíc až do konce srpna můžete na webu NevO Dead Sea Spa zakoupit se slevou až 40 %.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: