Dovolená pomocí online půjčky? Jde to, ale…

Dovolená pomocí online půjčky? Jde to, ale…

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Strávit pravidelnou každoroční dovolenou za pomocí půjčky je vcelku nově rostoucí trend, který se rychle šíří nejen mezi mládeží. Proč také ne? Vypůjčit si v současné době částku do několika desítek tisíc je možné během několika minut a ještě ke všemu online. Pokud si však na dovolenou opravdu půjčíte, měli byste pamatovat na několik věcí.

Ostatní finanční závazky

Před tím, než se do úvěru pustíte, dobře zvažte vaši finanční situaci. Dovolená je přece jen něco, co lze oželet a nestojí se kvůli tomu dostat do finančních potíží. Výhledově tedy proberte, jaké budete mít následujících několik měsíců, které budete půjčku splácet, výdaje a ujistěte se, že budete mít dostatek prostředků na pokrytí pravidelných měsíčních nákladů. I z několika tisíc se totiž může stát reálný problém.

Pečlivě vybírejte poskytovatele

S vidinou rozpáleného písku a blankytně modrého moře dělají lidé při sjednávání úvěru na dovolenou  jednu zásadní chybu, a to, že často sáhnou po první nabídce, kterou vidí. Nedbají však směšných podmínek, které si daná instituce diktuje a za týden u moře nakonec zaplatí vlastně dvojnásobek. Doporučujeme proto udělat průzkum společností, se kterými můžete smlouvu uzavřít a srovnat jejich finanční i nefinanční kritéria. Dnes také poskytují klientům půjčky i cestovní kanceláře, u kterých je možné celý zájezd zakoupit. Tímto způsobem se však dozvídáte přesné podmínky smlouvy až na pobočce CK a nemáte přehled o ostatních nabídkách. V rychlosti a bez rozvahy na úvěr kývnete a veškeré důsledky této nerozvážnosti vám většinou dojdou až s první splátkou, kdy už je samozřejmě pozdě.

Nepůjčujte si více, než je třeba

Dalším problémem při sjednání úvěru na dovolenou je i fakt, že si klienti často půjčí mnohem více prostředků, než by prakticky potřebovali. Nebo naopak, v souvislosti s možností vyšší půjčky, vybírají dražší zájezdy. Pokud se totiž nejedná o vlastní prostředky, pár tisíc navíc už nehrají takovou roli. Místo toho, abychom si tedy dražší variantu dovolené pořádně rozmysleli, bez okolků do ní jdeme. To je ovšem chyba. Pokud se rozhodnete si peníze půjčit, zkuste pokrýt alespoň část nákladů ze svých úspor a naopak si půjčit méně, než je cena zájezdu. V konečném důsledku budete raději.

Výhodnějším řešením je také flexibilní úvěr fungující obdobně jako kontokorent či revolvingový úvěr. Nabízí jej například Ferratum Bank, a to zejména těm, kteří potřebují určitou finanční rezervu, chtějí však mít flexibilnější podmínky na splácení. Ferratum Credit však můžete nebo nemusíte vůbec čerpat a v takovém případě kromě denního úroku nic neplatíte. Na dovolenou tedy můžete čerpat ze svých úspor a půjčené peníze mít k dispozici pro případ nouze.

Ujistěte se, že rozumíte všem podmínkám

Ve chvíli, kdy si vyberete nějakého spolehlivého poskytovatele, ujistěte se, že rozumíte všem částem, které smlouva obsahuje. Čtěte i obchodní podmínky společnosti a obecné podmínky, které jsou často součástí jiného dokumentu, než který reálně podepisujete. Znát byste také měli reálnou výši úvěru, informace o splatnosti, sankce v případě opožděných splátek a výši úrokové sazby. Pokud si nejste ve smlouvě něčím jisti, obraťte se pro jistotu na někoho, kdo dané problematice rozumí.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: