Jak dosáhnout nenucené elegance v interiéru

Jak dosáhnout nenucené elegance v interiéru

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Některé interiéry přímo sálají harmonií a klidem, zatímco do jiných vstoupíte a cítíte se sešněrovaně a upjatě. V čem tkví kouzlo jednoduché a nenucené elegance, která vyzařuje pozitivní energii? Zeptali jsme se interiérové designérky Anke Glut na to, jak šik a přitom nenáročného interiéru docílit. Pro vytváření elegantních konceptů neplatí žádná striktní pravidla, je to jen o citu a umění kombinovat, říká Anke.

Barevné ladění

Oblékněte váš interiér do bílého. „Jednoduché potahy, přehozy, povlečení, textilie nebo závěsy v bílé barvě, to vše dodá interiéru na svěžesti a čistotě. Vyberte si například sedací soupravu se snímatelnými potahy – i když máte v domácnosti malé děti a chlupaté mazlíčky, díky častějšímu praní a jednoduché údržbě vám to stěží návštěvy uvěří. Skvěle vypadá také kombinace světle šedé barvy s pudrovými odstíny,“ radí interiérová designérka Anke Glut. Anke pochází z Německa, kde také studovala. Většinu pracovních zkušeností ale získala v Belgii a posléze i v Česku, kde spoluvybudovala a deset let řídila společnost zabývající se prodejem podlahových krytin. Dnes se věnuje návrhům interiérových konceptů a vytváření fotorealistických vizualizací.

Pro elegantní dojem také velmi dobře funguje mixování různých textur. „Nebojte se experimentovat a zkombinovat v místnosti různé povrchy a textury. Díky tomu bude výsledný dojem bohatší a luxusnější na pohled. Pro maximální efekt doporučuji ladit hebké a hladké povrchy s těmi lesklými. Obzvláště v místnostech jako ložnice to bude vypadat efektně,“ radí Anke Glut.

Nepořádek působí jako narušitel elegantních linií, proto si pohlídejte, aby každá věc měla své místo. Pro usnadnění úklidu věcí denní potřeby použijte elegantní úložné prostory, jako jsou různé koše a košíky. Hodí se do kuchyní, ale i do koupelen a předsíní. Koše vše elegantně skryjí a budou vypadat vždy dobře – je to ideální spojení estetické a užitné funkce.

Domov pro rodinu s dětmi v jednoduché eleganci

V rámci nového projektu Simply Elegance v rezidenci na Plzeňce v Berouně Anke Glut navrhla koncept interiéru pro rodinu s dětmi, která bude bydlet v krásném novém bytě o dispozicích 3+kk se zahradou. „Kuchyně je plně vybavená a disponuje mnoha úložnými prostory. Styl kuchyně mi dovolil navrhnout obývací pokoj v minimalistickém stylu. Kuchyňský ostrůvek je spojený s jídelním stolem, což umožňuje rodině trávit společně čas při vaření a přípravě jídla. V obývacím pokoji může rodina společně relaxovat nebo se věnovat jiným společným aktivitám. Za krásného počasí se mohou všichni přesunout na prostorný balkon,“ popisuje práci na konceptu rodinného bydlení Anke Glut.

„Odstíny šedé v kombinaci s pudrově růžovou nejsou vhodné pouze pro ženy, naopak dodávají místnosti příjemný a uklidňující charakter, díky kterému se všichni cítí jako doma. Highlight mého návrhu jsou lustry od Toma Dixona, které dávají prostoru ten správný šmrnc a eleganci,“ popisuje Anke.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: