Jak dodat útulnému domovu punc originality, radí známá designérka

Jak dodat útulnému domovu punc originality, radí známá designérka

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Díky dostupné nabídce velkých nábytkářských řetězců si dnes můžeme zařídit naše domovy rychle a za málo peněz. Je to ale často za cenu toho, že naše bydlení bude působit tak trochu studeně a neosobně. Vtisknout domovu osobitý ráz je snadnější, než si myslíte. Jak interiér ozvláštnit několika originálními prvky a vytvořit si tak nezaměnitelné prostory, radí bytová designérka Anke Glut.

Bytové katalogy a naaranžované pokojíčky v obchodních domech si jsou natolik podobné, že odlišit nabídku jednotlivých značek je téměř nemožné. Individuální rukopis a jedinečný styl se vytrácí a do popředí vystupuje uniformita sériově vyráběného bytového zařízení. Výsledkem jsou pak podobně vyhlížející, neosobní domovy, které nápadně připomínají umně naaranžované, v praxi však „neživotné“ katalogové prostory. „Málokdo dnes bydlí v prostoru, který příznačně vystihuje individualitu svých obyvatel. Přitom stačí zaměřit se na dílčí kusy nábytku nebo dekorace, které budou jedinečné, a jednotlivé pokoje začnou ke svým obyvatelům a návštěvám promlouvat jasně rozpoznatelným hlasem,“ říká interiérová designérka německého původu Anke Glut, která se věnuje návrhům soukromých i komerčních prostor.

Právě interiérový designér vám dokáže pomoci s tím, jak zařídit domov nejen účelně a prakticky, aby dobře plnil své funkce, ale především tak, abyste se v něm cítili dobře. Není to ale jen o estetice a líbivosti. Mnohem důležitější část práce profesionála na návrhy interiérů se týká práce se světlem, dispozičního řešení bytu a rozmístění jednotlivých interiérových prvků. Vyplatí se proto využít služby designéra už na samotném začátku, kdy plánujete stavět dům nebo od základu předělávat svůj stávající příbytek.

V kůži bytového designéra

„Osobně se nejvíce inspiruji na svých cestách různými kulturami a krásou přírody. Miluji koncepty s jasným názorem, přírodní materiály jako dřevo, beton a kov a ráda si hraji s barvami,“ říká Anke Glut a jedním dechem doplňuje: „Na mých osobních preferencích ale nezáleží. Dobrý bytový designér nenavrhuje interiéry tak, jak se líbí jemu, ale na míru svým zákazníkům. Proto se vždy s každým klientem ráda osobně setkám, abych ho poznala a pozorně vyslechla. Mým prvním úkolem je zjistit, jak klient žije, s kým, co má rád, a hlavně to, jak jednotlivé místnosti svého domova využívá a na jaké činnosti mají dané prostory být využité.“

Nábytek na míru

U některých kusů nábytku se vyplatí vsadit na zakázkovou výrobu. Jste vášnivými čtenáři a čtením trávíte hodně volného času? Pak může být oním vyvoleným kouskem třeba křeslo ušák. Po této ikoně sedacího nábytku dávno netouží jen čtenáři, ale každý, kdo sní o vytvoření vlastní oázy klidu, vyhrazené pro ničím nerušený odpočinek. Tady se vyplatí vsadit na zakázkovou výrobu a jedinečný design, protože se s určitostí bude jednat o klenot děděný z generace na generaci.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: