DIY domácnost: Nápady, které vás nezruinují

DIY domácnost: Nápady, které vás nezruinují

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Dekorace domácnosti či vybavení novým nábytkem nemusí být vždy otázka několika desítek tisíc korun. Pokud využijete fantazii a zapojíte obě ruce, zbrusu nový interiér bude za hubičku.

Látkové dekorace

Pokud se vám doma válí zbytky látek a vy nevíte, co s nimi, dejte průchod fantazii a vytvořte z nich například originální čelo postele. Stačí tužkou na látku nakreslit třeba reliéf města, který následně vystřihnete a nalepíte na zeď za postel. Patříte-li mezi ty zdatnější a ovládáte-li taje šicího stroje, vytvořte si další dekorace jako přehozy, povlaky na polštářky, ubrusy apod. Držte se však stejného stylu v jedné místnosti, abyste předešli kýčovitosti. Různé potahy a látkové doplňky navíc můžete střídat dle ročních období, a tak s nulovými náklady přetvářet domácnost pravidelně, jak se vám zachce.

Nábytek z palet

Nábytek z palet v posledních letech hýbe světem bytových doplňků, a to natolik, že jej dokonce začínají prodávat i velké nábytkářské společnosti. Z palet však můžete sami vyrobit prakticky vše, co vyžaduje velkou nosnost a stabilitu, od postele, přes knihovnu, až po jídelní stůl. Pokud tápete, kde se dají palety sehnat, zkuste se poptat ve svém okolí. Nejlépe v prodejnách stavebnin, na stavbách, ve sběrných dvorech či ve výrobních závodech. Cena jedné použité palety se pohybuje cca 100,- za kus, lze ale narazit i na levnější. Při koupi však sledujte povrchové nerovnosti a další vady, nezapomínejte totiž, že to budete vy, kdo je bude později brousit.

Dekorace z papíru

Pravděpodobně mezi nejběžnější papírové doplňky patří stínidla u svítidel. Papír je však jeden z nejvděčnějších materiálů vůbec. Jeho zanedbatelná váha a flexibilita z něj dělají šampiona nejen, co se dekorace týče, ale též v úložných prostorech nemá konkurenci. V každé domácnosti se najdou věci, pro které jen tak někde není místo. Ať už například proto, že vystavené by se staly pouhými lapači prachu. Úložné papírové krabice  jsou ideální pro skladování přesně těchto nepotřebných věcí. Nyní už navíc můžete objednat krabice s digitálním potiskem dle vašeho výběru tak, aby ladily s ostatním zařízením v interiéru. Možné je to například na webu výrobce obalových materiálů Paketo.cz , kde najdete krabice vše tvarů a velikostí. Design krabic si však můžete vytvořit i sami pomocí obyčejného balícího papíru .

Z kartonu ale lze udělat i rámečky na fotografie a hitem posledních je dokonce nábytek z kartonu. „Těm, kteří chtějí být originální a zároveň šetřit životní prostředí, doporučujeme nábytek z kartonu. Je vyráběn z velmi kvalitní vrstvené vlnité lepenky, je pevný, má vysokou nosnost a bytelný vzhled. Přitom je lehký a snadno přenosný.“, říká Helena Janáčová z Paketo.cz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: