Dětský pokoj snů. Jak ho zařídit?

Dětský pokoj snů. Jak ho zařídit?

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Nejen dospělí potřebují své soukromí. I děti by měly v domácnosti mít prostor, kde se vyřádí a kde na chvíli uniknou všudypřítomnému ostřížímu zraku rodičů. Co by v takovém pokoji nemělo chybět a jak za doplňky a nábytek neutratit majlant?

Nábytek

S rozmachem zahraničních dovozců nábytku na český trh je nyní k dostání pestrá škála celých souprav pro děti za poměrně malý peníz. Je lepší vybírat neutrální barvy, které pokoj prosvětlí a dají se kombinovat s doplňky v závislosti na věku dítěte. Při koupi celých kompletů je ale třeba myslet na to, aby dítě mělo jasně rozdělenou odpočinkovou a hrací zónu, která se s přibývajícími roky změní na zónu pracovní. Oblíbené jsou například patrové postele, které poskytují dostatek úložného prostoru po stranách a pro děti se zdají být zábavnější. V pokoji by kromě postele mělo být například křeslo či sofa, které bude sloužit k aktivnímu odpočinku. To ale můžete nahradit sedacím pytlem nebo závěsným křeslem či houpací sítí, které nejvíce ocení malé slečny. Samozřejmostí je také psací stůl s kvalitní židlí nebo křeslem, do kterého se vyplatí investovat. Nezapomínejte ani na knihovnu, a to i přesto, že ta poslouží spíše v pokročilejším věku dítěte.

Doplňky

Obzvláště ve věku od tří do šesti let je třeba myslet na funkční doplňky pro děti. Tím máme na mysli různé psací tabule, stojany nebo například koberce, které se dají různě přeskládávat apod. Děti tak mohou čmárat a tvořit, jak se jim zlíbí, a přesto neponičí zdi, jelikož pro svou kreativitu mají prostor jinde. S tím souvisí i dostatek hraček. Kromě různých figurek a plyšových zvířat se nabízí i hračky, které podporují dětskou fantazii a tvořivost. Oblíbená je silikonová hmota Think Doh, která mj. podporuje i trpělivost a zručnost dítěte. „Jedná se o silikonovou hmotu, kterou je možno používat opakovaně, dá se zapékat, je omyvatelná a nijak se nelepí. Plně splňuje veškeré evropské normy a nevyvolává žádné alergie.“, říká marketingová ředitelka společnosti Low Lands Jana Žučková. Na internetových stránkách kreativni-hracky.com naleznete nespočet Think Doh souprav a setů, ke kterým je možno postupem času dokupovat i další doplňky. Cena těchto souprav je navíc více než přijatelná, a tak nezruinuje peněženku rodičů, jak je tomu časté v případě jiných široce propagovaných hraček

.

Dětský pokoj by však měl být vnímán hlavně jako útočiště. Respektujte tedy soukromí vašich potomků, čímž jim poskytnete místo, kam se mohou schovat, kde si mohou hrát a popustit uzdu fantazii nebo kde mohou nerušeně přemýšlet o svém vlastním dětském světě.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: