Dejte sbohem chronické únavě a dopřejte si příliv nové energie

Dejte sbohem chronické únavě a dopřejte si příliv nové energie

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Venku se vyčasilo, cvrlikají ptáci a záchvěvy jary ve vzduchu lákají k procházkám a výletům. Jenže místo aby vás jaro v rozpuku nabilo elánem a vytrhlo ze zahálení, cítíte se malátní, nic se vám nechce a do toho často bojujete s chřipkou nebo nemocemi z nachlazení. Odpověď na otázku, proč se tak děje, je nasnadě. Za vším hledejte oslabenou imunitu.

I když o zimním spánku mluvíme hlavně v souvislosti se zvířaty, člověk vlastně do jisté míry funguje v chladných měsících podobně. Když je zima, nesvítí slunce a brzy se stmívá, jsme méně aktivní. Proto tak milujeme zalézt si s dobrou knihou a horkým čajem pod peřinu a oddávat se slastnému nicnedělání. Letošní zima byla vleklá a žezlo jaru předává jen velmi neochotně, takže se není čemu divit, že i my se nemůžeme probrat k životu. Doba zimního spánku však skončila, pojďme se tedy podívat, jak se po zimě nastartovat a posílit vyčerpanou imunitu.

Je to v hlavě

Je dobře známo, že pozitivní myšlenky vedou k pozitivním činům. Začněte tedy se změnou přímo ve vaší hlavě a přenastavte si pochmurné zimní myšlení na to pozitivní, jarní. Všechno v přírodě pučí, raší a vzkvétá, tak proč se nezapojit do akce zvané jaro a nejít na to podobně? Stačí k tomu maličkosti. Místo obvyklého sedánku s přáteli v hospodě domluvte piknik v parku, kino vyměňte za procházku a uzavřenou posilovnu třeba za házení frisbee na čerstvém vzduchu. Nepřeceňte síly hned zkraje a k aktivitě se probouzejte postupně.

Vyjarněte si jídelníček

Přes zimu většinou dáváme přednost hutné, tučné krmi, která však postrádá výživovou hodnotu. Taková strava nás zmáhá, je pro tělo těžká na zpracování a způsobuje únavu. Jděte na to s jarem jinak a svůj jídelníček odlehčete a doplňte o čerstvé ovoce a zeleninu. Pokud vám nevyšlo novoroční předsevzetí, protože v zimě máte větší sklon hřešit, nastává ideální čas dát si druhou šanci a vyladit formu do plavek.

Pozvěte jaro k sobě domů

Pusťte se do generálního úklidu! I když se to zdá jako nudná činnost, opak je pravdou. Třídění, uklízení a vyřazování starých věcí je zároveň i vnitřní očistou. Pocit, že se zbavujete nepotřebných věcí, vám dodá lehkost a pocit nového startu s čistým štítem. V uklizeném, provoněném a čistém bytě s dekoracemi v pastelových tónech záchvěv jarní energie přijde sám.

Enzymy podpoří imunitu

Zima a stres oslabují obranyschopnost a člověk je tak náchylnější ke chřipkám, angínám a nachlazení. Oslabená imunita je na vině, pakliže často a opakovaně marodíme. Měli bychom upravit svoji výživu, být fyzicky přiměřeně aktivní, omezovat stresové situace a vhodným způsobem otužovat svůj organismus. Především v situacích, kdy máme sníženou obranyschopnost, jako je tomu teď na jaře, mají své nezastupitelné místo enzymy. Řídí biochemické procesy v těle a udržují imunitní systém v rovnováze. Osvědčeným způsobem, jak je tělu dodat zvenčí, je volně prodejný lék Wobenzym. Na rozdíl od jiných léků přírodní enzymy nezasahují proti projevům anebo původci určitého onemocnění, ale mobilizují imunitní systém, aby se organizmus s nemocí nebo její hrozbou vypořádal co nejlépe sám.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: