Cvičení s trenérem? Pro začátečníky by to měla být samozřejmost

Cvičení s trenérem? Pro začátečníky by to měla být samozřejmost

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože nekonečné vody internetu v dnešní době nabízí přehršel rad a tipů o tom, jak správně cvičit, většina začátečníků přesto váhá, zda do osobního trenéra zainvestovat. Ten přitom neslouží jen jako pomyslný bič, který dohlíží na pravidelnost vaší snahy. Bere totiž v potaz vše důležité, od vaší fyzičky, výdrž, zdravotní stav až po preference.

Zde je ovšem důležité připomenout, že není trenér jako trenér. Rekvalifikační kurz na fitness trenéra si totiž v dnešní době může udělat prakticky každý a bohužel jen zlomek profesionálů má zkušenosti a znalosti potřebné k tomu, abyste si jako začátečníci nedevastovali své tělo. Před tím, než se tedy někomu upíšete, je vhodné zeptat se na reference ostatních klientů, abyste si byli jisti, že svou budoucí fyzickou kondici vkládáte do správných rukou.

V Praze můžeme doporučit sportovně zdravotní centrum TEIT FITLAB, které propojuje péči o zdraví a sport a poskytuje prvotřídní fyzioterapii s moderními tréninkovými programy. Dává si tak za cíl všem zákazníkům vysvětlit, jaké svaly jsou během cvičení zapojovány a tím je naučit vědomě ovládat své tělo. S cvičením totiž chtě nechtě souvisí i to, zda jednotlivé cviky provádíte správně, efektivně a bez rizika zdravotních komplikací.

Takže pokud se toužíte dostat do formy, upravit váhu, připravit se na sportovní výkon nebo vyhledat pomoc fyzioterapeuta, máte jistotu, že zde jste v těch nejlepších rukách. Vybírat si můžete také ze skupinových cvičení, kde zábavnou formou procvičujete všechny svalové skupiny pod odborným vedením. Oblíbené jsou TRX, kardio cvičení nebo mobilizační cvičení, která zlepšují ztuhlost páteře a zvyšují rozsah pohybu ve všech velkých kloubech.

Pokud dáváte přednost individuálnímu plánu, TEIT FITLAB nabízí například Desetitýdenní kurz ovládání těla nebo 3měsíční koordinační program. Programy jsou šité na míru, zabývat se budete břišním dýcháním, mobilitou kyčlí, zjistíte, jak působí koordinační cvičení na centrální nervovou soustavu a jak díky tomuto tréninku lze zdokonalit vnímání svého těla při pohybu. Poměrně novým konceptem je koordinační cvičení inspirované pohyby zvířat, které posiluje hlavní svalové řetězce. Cvičí se bez jediné pomůcky čistě s vlastní vahou a veškeré cviky tak mohou být po zvládnutí techniky prováděny i doma.

V TEIT FITLAB jsou profesionální trenéři, kteří sledují nejnovější trendy moderního tréninku, mají fyzioterapeutické vzdělání a při své práci dbají, aby si klienti nevhodným cvičením neubližovali a sami pochopili, které cviky má smysl praktikovat a které mají naopak negativní dopad na zdraví. Protože propojení fyzioterapie s tréninkem je hlavním mottem tohoto centra, každému, kdo bude chtít začít cvičit, doporučí diagnostiku pohybového aparátu, která odhalí případné problémy a doporučí nejoptimálnější následnou terapii nebo trénink s ohledem na osobní anamnézu. Trénink či fyzioterapii je vhodné pravidelně kombinovat se zdravotní či relaxační masáží.

Pokud máte zájem navštívit TEIT, udělejte to. Určitě nebudete litovat. Tréninky jsou připravovány tak, aby byly pokaždé jiné, klade se důraz na neformální atmosféru a zábavnost. Můžete využít ukázkové hodiny za zvýhodněných cenových podmínek.  TEIT FITLAB najdete v Praze 4, ve Vyskočilově ulici a otevřeno je každý všední den.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: