Co je na vině při vypadávání vlasů a jak s tím bojovat

Co je na vině při vypadávání vlasů a jak s tím bojovat

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Padání je do jisté míry přirozený, samovolný proces a nejde mu zabránit. Jiná situace je, když tento jev, který nesou nelibě jak ženy, tak muži, přeroste únosnou mez a vy s hrůzou pozorujete celé chuchvalce uvězněné v kartáči. Na vině může být celá řada faktorů – zjistěte ten odpovědný za škody včas, aby bylo možné vybrat účinné řešení.

Vlasy, stejně jako nehty a pleť, jsou odrazem celkového stavu organismu. Projeví se na nich náš životní styl, špatná strava, stres, nedostatek spánku i dlouhodobá nemoc či porucha. Negativní vliv konkrétně na vlasy má pak i nešetrné zacházení, mechanické i tepelné namáhání a nevhodná kosmetika. Denně zdravému jedinci vypadne zhruba mezi 50 až 100 vlasy. Problém nastává, když počet vypadlých vlasů překročí tuto normu, vy je sbíráte všude a z česání se stane panicky obávaný úkon. V tomto případě je třeba nalézt příčinu.

Hormonální změny

Zvýšený vlasový úbytek provází každé období hormonální nerovnováhy. Týká se to mladých lidí v pubertě, těhotných, žen po porodu a v menopauze. Tento průvodní jev je dočasný, než se hladina hormonů v těle vyrovná. To, že vaše kdysi bohatá hříva dramaticky řídne, může poukazovat i na problémy se štítnou žlázou, které jsou také hormonálního původu. Jak zvýšená, tak snížená funkce štítné žlázy má dopad na zdraví a kvalitu vlasů. Spolehlivě to dovedou odhalit krevní testy, jejichž výsledky pomohou následnou léčbu vhodně zacílit.

Stres

Spouštěč či katalyzátor mnoha zdravotních komplikací a poruch. Ať už se jedná o dlouhodobý stres, nebo náhlý, intenzivně prožívaný šok po traumatické události, to vše způsobuje ztrátu vlasů. Pokud jde o chronický stres, jeho důsledkem je rychlé prořídnutí kštice, která však ubývá rovnoměrně, nikoliv ohraničeně, takže nevznikají lysá místa. Naučíte-li se s náporem stresu pracovat a efektivně ho odbourávat, k obnovení vlasového porostu dojde v řádu měsíců. Horší je případ, kdy dojde k vzniku holých ploch. V takových případech je nutná konzultace dalšího postupu s dermatologem.

Nevhodná kosmetika

Někdy si za vypadávání můžeme sami, protože příliš dbáme na styling, což je velká zátěž. Vlasové vlákno se poškozuje při tepelných úpravách, jako je fénování, žehlení a kulmování, stejně jako při chemických procedurách zahrnujících barvení a zesvětlování. Obzvláště jestli máte od přírody jemné a slabé chmýří, úpravy omezte na minimum. Oporu hledejte v kvalitní kosmetice. Poohlédněte se po kompletní řadě přípravků na namáhané a poškozené vlasy, které je ovšem nezatíží, přitom je ale posílí a revitalizují. Naším tipem je řada Double Effect od vlasové kosmetiky Nouvelle. Zahrnuje kompletní péči, obsahuje blahodárné výtažky z chmele otáčivého a keratin dodávající vlasům sílu, pružnost a odolnost.

„Časté střídání nebo mixování produktů různých značek vlasům nedělá dobře. Svým zákaznicím radím, aby zůstaly věrné jedné značce a od té si pořídily vše, co potřebují, od šamponu až po závěrečnou péči. Jednotlivé produkty tak navíc mohou lépe spolupracovat a vzájemně se ve svém působení doplňovat,“ radí kadeřnice Jana s vlastním salonem v Praze.

Jídelníček bohatý na vitaminy a minerály

Pro to, abyste se mohla těšit z bohaté, zdravé a silné hřívy, je podstatná hladina konkrétních vitaminů a minerálů v těle. Nadměrné vypadávání vlasů bývá způsobeno nedostatkem železa, jehož malé zastoupení v organismu pomůže zjistit krevní rozbor. Vlasům prospívá konzumace brokolice, špenátu, mrkve a rybího tuku, obilovin, oříšků a rýže. Pro posílení křehkých a lámavých vlasů je potřeba zvýšit příjem selenu a zinku, pomůže také aminokyselina methionin

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: