Chytré hračky dobývají místo pod stromečkem

Chytré hračky dobývají místo pod stromečkem

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vánoční svátky tu jsou co nevidět. Jakými dárky obdarovat své ratolesti? Měly by převažovat hračky, které slouží čistě pro potěšení, či naopak? A které vánoční dárky pro děti hrají poslední roky prim?

Vánoce. Pro někoho svátky klidu a míru. Pro někoho období plné stresu a nákupního šílenství, při kterém se nejeden dárků chtivý kupec nebojí použít své ostré lokty. Ať je to tak, či onak, každý podzim pro většinu z nás nastává zásadní otázka; Čím koho obdarovat? A přestože se odpověď na ni zdá být komplikovanější u dospělých jedinců, jsou to právě děti, které nám nedají spát.

Čím dětem udělat radost? Máme volit hračky nebo spíše něco užitečnějšího či raději oblečení? Nebo jim máme dopřát všechno? A nebudeme je tím zároveň rozmazlovat? Odpovědi na tyto otázky se často liší. Někteří rodiče jsou toho názoru, že když děti rozmazlovat, tak právě o Vánocích, a někteří se v dětech snaží vyvolat pocit, že Vánoce nejsou jen o dárcích, a tak jsou, co se týče materiálního potěšení, střídmější.

Faktem však zůstává, že sledovat svého potomka, jak s rozzářenýma očima dychtivě cupuje balící papír, vždy bylo a bude balzámem na duši. Žádný rodič tedy asi nic nepokazí, zvolí-li zlatou střední cestu, udrží na uzdě touhu vykoupit celé obchodní centrum a bude nad dárky přemýšlet. „Každý rok se snažím, aby dárečky pod stromečkem byly k užitku. Nikdy tedy nechybí oblečení, kniha a hračka, která zároveň rozvíjí dětskou kreativitu nebo inteligenci.“, říká maminka dvou dětí z Berouna Petra.

A právě multifunkční hračky jsou často lepší volbou než elektronika či tak často proklamované figurky oblíbených dětských hrdinů, které jsou ve finále k ničemu. Oblíbená je v posledních letech například silikonová modelovací hmota Think Doh. Podporuje dětskou představivost, trénuje píli, trpělivost, ale rozvíjí i inteligenci. Dítě tak může při hře popustit uzdu fantazii a vytvořit si, co se mu zlíbí. „Hmota je čistá, omyvatelná, nelepí a je možné ji zapékat, přičemž i po zapečení zůstává pružná a lesklá. Splňuje veškeré evropské normy a nevyvolává žádné alergie.“, uvádí marketingová ředitelka společnosti Lowlands Jana Žučková. Hmotu Think Doh je možno zakoupit online na webu kreativni-hracky.com, kde jsou k dostání různé barevné varianty, modelovací sady na výrobu šperků nebo i sady svítící ve tmě.

Nemělo by se však zapomínat na to, že přehršel dárků pod vánočním stromkem možná udělá dítěti radost, leč bude mít za následek to, že kouzlo Vánoc nebude pochopeno tak, jak by rodiče bývaly chtěly. Vánoce jsou přece jen hlavně o tom, aby rodina strávila společný čas v klidu a míru a není třeba hledět na to, kdo upekl kolik druhů cukroví a jestli náhodou není sousedovic výzdoba bohatší. Proto bychom se mezi koupí dárků a sháněním formiček na vosí hnízda měli čas od času zastavit a připomenout si ducha Vánoc, který je trochu o něčem jiném, než co se nám obchodní řetězce a zlatá vánoční pozlátka snaží namluvit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: