Chytré chaty z lodních kontejnerů si získaly srdce Čechů

Chytré chaty z lodních kontejnerů si získaly srdce Čechů

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Chataření a chalupaření není pro Čechy žádnou novinkou a s trochou nadsázky se dá říct, že ho máme v genech. Někdo jezdí na chatu relaxovat, někomu se zde nejlépe pracuje a někdo má zase pobyt na chatě spojený se společnými rodinnými chvilkami. Díky chatě jsme prostě a jednoduše schopni uniknout z každodenního života, aniž bychom museli vynakládat enormně velké množství času, energie a peněz. Podoba chat se však, jako všechno ostatní, v průběhu let mění, a tak jsou nyní nejnovějším hitem chytré chaty z lodních kontejnerů. Přečtěte si, proč si je jindy tolik konzervativní Češi zamilovali.

V Čechách má přestavěné chaty z lodních kontejnerů na svědomí projekt Vyrabimechaty.cz, který si klade za cíl dát možnost druhého domova všem, kteří již nechtějí čekat, než se jejich sny někdy v budoucnu zrealizují. „Mít možnost sbalit se a odjet na chatu si přeje mít spoustu lidí. Ne vždy jsou ale k tomuto kroku příznivé podmínky. Buď je k dispozici krásné místo, ale ne chata. Nebo je chata, ale místo už není tak lukrativní. Nebo lidi odrazuje čas, který hledání vysněné chaty vyžaduje. Problémem jsou poté i nezasíťované objekty, kterých mezi staršími chatami najdeme opravdu hodně. Přišli jsme proto s projektem Vyrabimechaty.cz, který zájemcům garantuje chatu na vybraném místě do měsíce,“ říká jednatel společnosti Tomáš Litavský.

Krátká čekací lhůta přitom ale není jedinou výhodou, kterou chaty nabízí. Celá přestavba probíhá výhradně v prostorách společnosti a na vybraný pozemek se chata dováží, až když je kompletně hotová. V praxi to probíhá tak, že má klient k dispozici pozemek, objedná si chatu,  dohodne s výrobci designové detaily a za měsíc se může těšit na usazení chaty na pozemku. „Standardně chaty dodáváme s vnitřními rozvody vody, elektřiny a odpadu. Jsou tedy prakticky ihned obyvatelné,“ vysvětluje Litavský.

Díky kvalitně provedenému zateplení jsou chaty navíc určené i k celoročnímu využití a uvnitř najdete nejen krbová kamna (jsou možná na vyžádání), ale i elektrické topení. Ostatní vybavení pak splňuje i ty náročnější požadavky na komfort. „V chatě je kuchyňská linka a koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou. Máme dva typy chat, jednu menší a jednu větší, které se liší dispozičně. V obou však najdete kvalitně a vkusně zařízenou odpočinkovou část,“ dodává Tomáš Litavský. Co se designu chat týče, interiér je možné ponechat čistý a bílý, abyste si jej zařídili sami. Projekt však úzce spolupracuje i se známou interiérovou designérkou Anke Glut, která vám může interiér navrhnout.

V neposlední řadě je nespornou výhodou i chytré vybavení chaty. To je dodáváno společností Loxone, která je považována za jednu z těch nejlepších ve svém oboru. Chatu tak lze ovládat pomocí aplikace v telefonu, což oceníte zejména v situacích, kdy byste si chtěli před svým příjezdem například zatopit nebo zapnout bojler. Vše záleží na domluvě s výrobcem a chytré technologie můžete využívat v plném rozsahu nebo vůbec, pokud to není vaše parketa.

V rámci předvánoční akce jsou navíc nyní chaty prodávány jako jedny z nejlevnějších na trhu, avšak dle Tomáše Litavského se tomuto projektu do budoucna nevyhne zdražování. „Zdražování je plánováno po novém roce. Jelikož ale chceme klientům vyjít vstříc, nabízíme jim možnost koupit chatu již nyní a bezplatně ji u nás uložit do doby, než budou mít k dispozici pozemek. Pořídí ji tak za bezkonkurenčně nejlevnější cenu a přitom se nebudou muset stresovat, že musí už za měsíc mít pozemek,“ uzavírá Tomáš Litavský za Vyrabimechaty.cz.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: