Chystáte se na vysněnou dovolenou? Nenechte si ji překazit

Chystáte se na vysněnou dovolenou? Nenechte si ji překazit

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Dovolená je pro většinu lidí jediný světlý bod celého pracovního roku, ke kterému se upínáme jako k poslední záchraně. Jak to tak ale bývá, i to, od čeho si nejvíce slibujeme, se může lehce proměnit v noční můru.

Přírodní katastrofa, nemoc, rozbité auto a tisíce dalších okolností, které prostě nelze ovlivnit. Ty patří ke koloběhu lidského života a většina z nás je pokorně přijímá. Pokud se však tyto okolnosti přihodí zrovna ve chvíli, kdy se po dlouhé době chystáme hodit stres za hlavu a vstřebávat vitamin D na pláži přímořského letoviska, je pochopitelné, že pokora bude tatam. I to se však dá přežít. Pokud budeme myslet dopředu. Přesto však průzkum Evropské pojišťovny ukázal, že na dovolenou bez uzavřené smlouvy o cestovním pojištěním se vydá až každý sedmý Čech. To se v současné době, kdy lze pojištění uzavřít během pěti minut online, zdá být jako zbytečný hazard.

Co vše lze do pojištění zahrnout

Základní cestovní pojištění bychom před cestou měli uzavírat vždy. Existuje ale několik připojištění, které mohou předvídat nepředvídatelné a ve finální kalkulaci nám rozpočet ani tolik nezatíží. „Klientům doporučujeme před cestou vždy myslet na několik drobností, které mohou cestování výrazně zjednodušit a eliminovat případné problémy v situacích, kdy by bylo využití služeb pojišťovny potřeba. Určitě je dobré získat co nejvíce informací o podmínkách cestování do konkrétní země, tamních zvláštnostech a rizicích. Tyto informace jsou běžně dostupné na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.“ uvádí jednatel společnosti Top-Pojištění.cz Ing. Tomáš Voharčík. Sledování aktuální situace v dané destinaci nám navíc pomůže rozhodnout se, zda-li se necháme například připojistit proti terorismu, či zda-li do krytí zahrneme i připojištění storna cesty.

Jak pojištění uzavřít a zaplatit za něj

Dříve bylo nutné jednotlivé pojišťovny obcházet a zjišťovat jednotlivé podmínky, limity krytí, apod. Toto handrkování dnes už však není potřeba. Konkrétně cestovní pojištění lze uzavřít pár kliky na webových stránkách. „Od klientů k uzavření smlouvy vyžaduje pouze několik nezbytných informací. Celý proces však nezabere více než pět minut. Důležité je ale projít nabídky jednotlivých pojišťoven a podle toho se rozhodnout. Zákazníci však mohou využít telefonické podpory, a pokud by něčemu nerozuměli, naši operátoři jim rádi pomohou.“, dodává Ing. Voharčík z Top-Pojištění. Tento portál funguje podobně jako například srovnávací portály sloužící ke koupi zboží. I zde jsou transparentně ukázány všechny dostupné možnosti, cena pojištění a jednotlivé podmínky. Pojištění zde lze i uzavřít a nakonec zaplatit kartou online. Top-Pojištění navíc funguje i jako podpora zákazníkům, kteří se na dovolené setkají s trablemi.

Na co před cestou nezapomenout

Před samotnou cestou bychom neměli zapomínat na několik drobností, které by mohly způsobit problémy. Doporučujeme navštívit lékaře a zajistit si nezbytné léky, zkontrolovat platnost cestovních dokladů, ověřit si, zda je v dané zemi platný náš řidičský průkaz, a vyplatí se i pořídit si fotokopie všech nezbytných dokladů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: