Chraňte vlasy před tepelnou úpravou. Účinné tipy a triky, jak na to

Chraňte vlasy před tepelnou úpravou. Účinné tipy a triky, jak na to

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Náš účes prochází velmi často různými změnami. Ženy rády experimentují, a tak zatímco si někdy užívají rozpustilé vlny, jindy dávají přednost uhlazenému looku. K tomu používají celý arzenál stylingových nástrojů, s jejichž pomocí je možné hravě docílit vytouženého efektu. Zvláště tepelné úpravy však mají na vlasy ničivé účinky a zanechávají je v bídné kondici. Myslete na to a preventivně je chraňte před spalujícími teplotami.

Jistě tenhle pocit zná každá žena. Ta, co se narodila s kudrnami, prahne po vlasech rovných jako hřebíky, a naopak. Dnes už fén, kulma či žehlička patří k běžné výbavě koupelny každé z nás. Můžeme proměňovat svůj vzhled podle toho, zda se chystáme do práce, na rande či jen posedět s přáteli. Nic ovšem není zadarmo, a jak se říká, pro krásu se musí trpět. V tomto případě to odnášejí naše vlasy, které jsou vystaveny ničivému působení vysokých teplot.

Ochranné přípravky na žehlení či fénování jsou zbytečné? Ne tak docela

Tím, že na vlasy působíme teplem, se lépe tvarují a zvolený efekt vydrží déle, než když použijeme pouze kosmetický přípravek. Čím vyšší teplota, tím lépe se nám při stylingu bude s prameny pracovat. Teploty však mohou dosahovat až 220 °C, což je pro vlasy jakožto „živou“ strukturu devastující. Pokud si často hřívu fénujete nebo žehlíte, speciální ochranné přípravky by měly být samozřejmou součástí vaší kosmetické taštičky. Stejně samozřejmou jako třeba šampon. Termoaktivní přípravky sice poškození úplně zabránit nedovedou, následky však nebudou tak katastrofické. Navíc s jejich použitím budou vlasy vypadat uhlazeněji, leskleji a zdravěji, takže tím ještě umocníte estetický dojem.

Jak přípravky chránící před teplem správně používat?

Než se pustíte do žehlení či natáčení, vlasy si umyjte a důkladně vysušte. Pokud spěcháte, vetřete do vlhkých vlasů, jemně prosušených ručníkem, termoaktivní přípravek a vyfénujte. Největší chybou, jež způsobuje nejhorší následky, je používání žehličky nebo kulmy na mokré vlasy. Vlasová vlákna se tak nemilosrdně spalují. Díky tomu, že jsou vlasy nasáklé vodou, mají změněnou chemickou strukturu a působením spalujícího tepla z rozžhavené plochy dochází k nenávratnému hloubkovému poškození. Výsledkem pak jsou spálené, vysušené prameny vypadající jako krepatá změť.

Vsaďte na kvalitní a šetrnou kosmetiku

I když účinky vysokých teplot nedokáže plně odvrátit žádný přípravek, v kombinaci s vhodnou kosmetickou péčí je možné vlasy ošetřit a vyživit tak, aby byly zdravé a plné síly. „Žehlení, fénování a kulmování má přímý dopad na kvalitu vlasového porostu. V nejmírnější formě ženy, které vlasy často tepelně upravují, bojují s roztřepenými konečky a křehkými, lámavými vlasy bez lesku,“ vysvětluje Monika Plachá, vlasové expertka společnosti Puls, věnující se více než dvacet let zásobování profesionálních salonů a kadeřnictví. „Kromě speciálních přípravků na tepelnou ochranu je dobré vlasům pravidelně dopřát jemnou péči a volit kosmetiku pro suché, namáhané vlasy. Produkty na poškozené vlasy dovedou vyplnit drobné ranky na povrchu vlákna a strukturu tak zacelit. Kromě toho dodají potřebnou výživu a ztracený lesk,“ pokračuje Plachá a dodává: „Doporučuji například Heat Protector od Nouvelle, jež obsahuje vitamin E a derivát z olivového oleje. Navíc je přímo určen k ochraně již narušených vlasů.“

Kromě používání termoaktivních přípravků se také držte několika obecných zásad, abyste vlasy neničili více, než je nezbytně nutné. Žehličku ani jiný nástroj nikdy nezapínejte na nejvyšší teplotu, obzvláště pokud máte místo pevných pramenů jemné pápěří. Ujistěte se, že jsou vlasy nejen suché, ale také zbavené všech stylingových přípravků, jako je tužidlo, lak apod. Během samotné procedury postupujte plynule po přirozeném růstu, od kořínků ke konečkům. Vyvarujte se delšího působení rozpálených ploch či foukání horkého vzduchu na jeden pramínek, aby se nepřehříval a nedošlo ke spálení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: