Bez jakých kosmetických pomocníků se v létě neobejdete?

Bez jakých kosmetických pomocníků se v létě neobejdete?

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vysušená a mdlá pleť bez jasu, šupinky, vrásky, pupínky a vyprahlé rty. Nic, čím byste se chtěla chlubit, že? Je nejvyšší čas nastolit v péči o pleť letní režim, abyste podobným škodám předešla a vaše pokožka na obličeji kypěla zdravím a krásou. Které kosmetické pomocníky povolat do služby a kterým dát v parných dnech raději dovolenou?

Léto. Sluncem prozářené dny a dlouhé, teplé večery, kdy je dlouho vidět a my se můžeme oddávat oblíbeným letním radovánkám, jako jsou výlety, koupání, slunění nebo vysedávání na zahrádkách. Je to také čas vytouženého volna, kdy si konečně užíváme zaslouženou dovolenou či prázdniny. Avšak zatímco vy si léto budete užívat, vaše pleť bude dost možná při nevhodné péči strádat. Vyslyšte její volání o pomoc, anebo ještě lépe: připravte ji na toto krásné, i když pro kůži náročné období vychytaným kosmetickým programem, s nímž zůstane v perfektní kondici a bez nejmenších nedokonalostí.

Hydratace a ochrana před UV zářením

Vláha a UV ochrana je prostě základ, přes to nejede vlak. Vybavte se kvalitním hydratačním krémem s ohledem na typ vaší pleti. Krém s hydratačními účinky v ní uzamkne vláhu, zabrání jejímu odpařování, a tak předejde nadměrnému vysušování a nevzhledným šupinkám. Pokožka bude hebká a vláčná. Dbejte i na to, aby výrobky obsahovaly dostatečnou UV ochranu, alespoň SPF 15. Pokud máte citlivou nebo velmi světlou pokožku se sklonem k tvorbě pigmentových skvrn, rozhodně se poohlédněte po vyšším faktoru. Jednou za týden dva si dopřejte také speciální hydratační masku. Denní krém je absolutní minimum, prevenci proti dehydrataci si raději ještě pojistěte intenzivně působícím sérem. Přes den ho nanášejte vždy v tenčí vrstvě pod běžný krém, na noc si můžete nanést silnější nános.

Make-up? Minimální

Sluneční paprsky, slaná nebo chlorovaná voda, pot… to vše dává naší pleti zabrat, proto ji nezatěžujte více, než musíte. V oblasti líčení to znamená zbavit se hutných, silně krycích make-upů, které by na obličeji ležely jako těžká, neprodyšná deka a zadělaly by vám akorát tak na ucpané póry a pupínky. Nahraďte je lehkými tónovacími BB krémy. Slunce dodá vašim líčkám tu nejhezčí a nejšťavnatější barvu, jíž beztak žádným make-upem nedocílíte. Lehce ji podtrhněte třpytivým bronzerem. Drobné nedostatky lokálně zamaskujte korektorem.

Pozornost naopak věnujte zvýraznění řas a obočí. Jak řasy, tak obočí jsou přirozenou dominantou každé tváře a pomohou vám vyčarovat podmanivý a nezapomenutelný pohled. Pokud k vám příroda nebyla v tomto směru štědrá, nesmiřujte se s její zlovůlí a vsaďte na pomocníky, které to za ni hravě napraví. Nemáme na mysli pouze řasenky či kity na obočí. Ty by vám stejně ve velkých vedrech a při vodních radovánkách záhy vypověděly službu. Existují speciální růstové přípravky, s jejichž pomocí si požadované řasy i obočí vypěstujete snadno sami. Průkopníkem a současně zakladatelem růstových sér je prémiová americká kosmetika RevitaLash, vítěz mnoha ocenění prestižních magazínů. Séra se aplikují pouze jednou denně a na delší, plnější řasy či hustší obočí se můžete těšit už za 3–8 týdnů. Mají navíc hypoalergenní a nedráždivé složení, nemusíte se tedy bát podráždění, nebo dokonce alergických reakcí.

Nezapomínejte také na rty! Aby byly hebké, vláčné a přímo k zulíbání, přejeďte je několikrát denně speciálním balzámem se sluneční ochranou. Jednou týdně si navíc dopřejte domácí peeling. Ten rty zbaví odumřelých buněk, prokrví je a osvěží. Vyrobte si ho smícháním medu s cukrem, vzniklou pastu lehce zahřejte třeba v mikrovlnce a důkladně s ní rty promasírujte.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: