Benson Oak Capital oznamuje prodej online makléřské společnosti Klikpojisteni.cz, a.s.

Benson Oak Capital oznamuje prodej online makléřské společnosti Klikpojisteni.cz, a.s.

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Praha, 20. května – Benson Oak dnes oznámil, že jejich investiční fond spolu s dalšími investory prodali 100% podíl ve společnosti Klikpojisteni.cz, a.s. Novým majitelem je firma Netrisk. Ta je většinově vlastněná společností TA Associates, předním globálním hráčem na poli růstového kapitálu. Menšinový podíl v Netrisku má technologický investiční fond MCI EuroVentures. Klik.cz a Klik.sk se po boku Netrisku stane klíčovou součástí nově vzniklé středoevropské online makléřské skupiny.

Klikpojisteni.cz, a.s. (dále jen Klik) provozuje přední online makléřský portál v České republice a na Slovensku pod doménou Klik.cz a Klik.sk, s kancelářemi v Praze, Ústí nad Labem a Bratislavě. Klik nabízí svým klientům možnost transparentního srovnání cen pojištění v oblasti neživotního i životního pojištění, což zahrnuje povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění a rizikové životní pojištění.

Společnost bude nadále fungovat jako plně samostatná společnost pod značkou Klik vedená jejím zakladatelem Andrew Fuchsem a manažery Alešem Rothbarthem a Lukášem Pikalem, zatímco bude nadále inovovat a poskytovat služby na vysoké úrovni pro své klienty. Netrisk operuje pod doménami Netrisk.hu a Biztositas.hu, což jsou lídři v oblasti online pojištění na maďarském trhu. Klik.cz a Klik.sk se tím stanou důležitou součástí klíčové středoevropské online pojišťovací skupiny spolu s Netrisk.hu a Biztositas.hu.

Benson Oak spolu s dalšími investory financoval Klik od jeho vzniku v roce 2011 a podporoval fungování společnosti několika koly investic. Klíčoví akcionáři Kliku se stanou minoritními akcionáři celé skupiny, čímž prokazují dlouhodobou důvěru ve vedení společnosti a trh online pojišťovacího makléřství.

Andrew Fuchs, zakladatel, CEO a předseda představenstva Klik.cz a Klik.sk řekl: „Klik si od svého založení před devíti lety připsal řadu velkých úspěchů. Podařilo se nám dosáhnout neuvěřitelného zlepšení v prodeji produktů a zároveň se stát nejinovativnějším hráčem v našem sektoru. Věřím, že investice globální firmy jako je TA Associates prostřednictvím Netrisk je důkazem síly a rostoucí důležitosti naší společnosti na českém a slovenském trhu. Kombinací našich znalostí a partnerstvím s regionálním lídrem jako je Netrisk budeme schopni dosáhnout v nadcházejících letech významného růstu.“

Gabriel Eichler, zakladatel Benson Oak řekl: „Jsme velmi pyšní, jakých úspěchů Klik dosáhl a jsme rádi, že jsme pomáhali s rozvojem firmy od start-upu po předního hráče v rozrůstajícím se online pojišťovacím trhu v regionu, firmy, která v současnosti zaměstnává přes 120 zaměstnanců ve třech městech v České republice a na Slovensku. Klik má příležitost nadále růst a poskytovat rostoucí hodnotu pro své zákazníky ve spolupráci s Netrisk, a to pod vedením TA Associates, jedním z globálních lídrů v soukromých kapitálových fondech.“

Maxime Cancre, Senior Vice President v TA Associates řekl: „Věříme, že spojení Kliku a Netrisku vytváří vedoucí online makléřskou platformu skrz tři země ve střední a východní Evropě spolu s TA strategií a investicí do společnosti Netrisk v lednu 2020. Jsme potěšeni, že můžeme přivést Andrew Fuchse a tým Kliku do skupiny Netrisk.”

Společnost CORPIN působila jako finanční poradce a Weinhold Legal jako právní poradce prodávajícím při této transakci.

O firmě Klik.cz / Klik.sk

Klik.cz byl založen roku 2011, stal se lídrem na online makléřském trhu v České republice. V roce 2018 vstoupil na slovenský trh jako Klik.sk. Nabízí klientům možnost transparentního srovnání cen pojištění jak v životním, tak neživotním pojištění, a to konkrétně v povinném ručení, havarijním pojištění, pojištění domácnosti a cestovním pojištění a rizikovým životním pojištění. Webové stánky jsou  www.klik.cz a www.klik.sk.

O firmě Netrisk

Netrisk, založen roku 1994, je vedoucím nezávislým online pojišťovacím makléřem v Maďarsku. V roce 2011 se stal první maďarskou společností nabízející platformu na porovnání a distribuci pojišťovacích produktů přes internet. Dnes Netrisk distribuuje několik typů neživotních pojišťovacích produktů včetně povinného ručení, havarijního pojištění, pojištění domácnosti a cestovního pojištění. V prosinci 2019 Netrisk získal jednoho ze svých největších konkurentů, Biztositas.hu.

 

O Benson Oak

Založen roku 1991 Gabrielem Eichlerem, Benson Oak je nejstarší poradenskou firmou v oblasti investičního bankovnictví na českém a slovenském trhu, radící klientům v oblasti upsání dluhů a M&A transakcí s hodnotou přes 6 miliard euro. Benson Oak Capital investuje v rámci private equity a rizikového kapitálu a od roku 2001 s posláním podpořit podnikatele v budování transformativních společností, a to financováním obchodů jako hlavní investor poskytující významnou přidanou hodnotu. Investice zahrnují AVG Technologies, první středoevropskou společnost kótovanou na burze cenných papírů v New Yorku (NYSE) v roce 2012 a Promo.com, globálního lídra video marketingových nástrojů pro malé a střední podniky. Jejich poslední přidružený fond Benson Oak Ventures má kanceláře v Tel Avivu a investuje v rané fázi technologických společností zaměřených na B2C a SME technologie na globální úrovni. Více informací najdete na www.bensonoakventures.com.

O TA Associates

TA Associates je přední světová společnost v oblasti private equity. Vzhledem ke svému zaměření na pět cílených odvětví – technologie, zdravotnictví, finanční služby, spotřebitelské a obchodní služby, TA investuje do profitabilních, rostoucích společností s příležitostmi pro udržitelný růst a investovala do více než 500 společností po celém světě. Společnost TA investuje jako majoritní nebo menšinový investor, používá dlouhodobý přístup a využívá své strategické zdroje k pomoci manažerským týmům vybudovat trvalou hodnotu ve vysoce kvalitních růstových společnostech. TA od svého založení v roce 1968 získala kapitál ve výši 33,5 miliardy USD a zavazuje se k novým investicím o hodnotě více než 2 miliardy USD ročně. Více než 85 investičních profesionálů společnosti sídlí v Bostonu, Menlo Parku, Londýně, Bombaji a Hongkongu. Již v minulosti investovala do několika společností v České republice, včetně AVG Technologies, české společnosti zabývající se kybernetickým zabezpečením, do které společnost TA investovala společně s Benson Oak; a W.A.G. payment solutions, českého poskytovatele platebních řešení pro nákladní dopravce v Evropě a Turecku. Více informací o společnosti TA Associates najdete na www.ta.com.

 

O MCI

MCI je jedním z největších technologických investičních fondů v regionu střední a východní Evropy, specializovaným na digitální private equity. Fondy MCI spravují 2,3 miliardy PLN (550 milionů EUR), přičemž investují kapitál do oblastí: čistě technologické společnosti (disruptoři), společnosti podstupující digitální transformaci a IT infrastruktury. Za více než 20 let historie fondy provedly více než 100 investic a 60 prodejů. Cílem MCI je budování regionálních digitálních šampionů. Fond byl zapojen mimo jiné do Mall.cz (e-commerce, Česká republika), WP.pl (digitální média, Polsko), Invia (e-travel, CEE), Dotpay / eCard (fintech, Polsko) a iZettle (fintech, globální). Více informací o MCI naleznete na www.mci.eu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: