5 tipů, jak pečovat o chemicky barvené vlasy

5 tipů, jak pečovat o chemicky barvené vlasy

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Barvení vlasů je pravidelným kosmetickým rituálem nejméně  50 % žen. A přestože jsou v současnosti k dostání barvy šetrné, stále se jedná o chemický zásah do struktury vlasů, který se na jejich kvalitě může v budoucnosti odrazit.

Kvalitní barvy na vlasy

Zlatým pravidlem je používání kvalitních a ověřených barev na vlasy. Většinou za ně zaplatíte o něco více, výsledkem jsou však vlasy méně poničené a i finální barva vydrží déle a nevymývá se. „Co se týče intenzity barev a šetrnosti k vlasům, již několikátým rokem si nemohu vynachválit barvy vlasové kosmetiky Nouvelle. Ty jsou většinou k dostání v kadeřnických salonech, ale lze je objednat i online. Obsahují přírodní výtažky, mandlový olej a lotosový květ. Taktéž neobsahují žádný paraben a amoniak.“, říká vlasová expertka Monika Plachá.

Pravidelné zastřihávání konečků

Chemické barvy, ať už jsou sebešetrnější, za sebou po několika barveních zanechávají spoušť, která se projevuje zejména na delších vlasech. Konečky mají tendence se vysušovat, lámat a třepit. Proto je důležité je pravidelně zastřihávat a umožnit vlasům růst. Zastřihovat konečky je nejlepší cca každé dva měsíce, doba mezi stříháním by však neměla překročit čtvrt roku.

Zbavte se zbytečné zátěže

Vězte, že vlasy dostávají zabrat už samotným procesem barvením. Nedoporučujeme je tedy ještě dále zatěžovat pravidelným fénováním či žehlením. Vysoké teploty působí nepříznivé nejen na vlasovou strukturu, ale také na pokožku hlavy, která má poté vyšší tendence se mastit. Pokud na této úpravě přece jen trváte, doporučujeme vysoušet vždy studeným vzduchem a před použitím žehličky na vlasy aplikovat sérum na ochranu před vysokými teplotami.

Vlasům dopřejte hydrataci a výživu

O barvené vlasy je třeba pečovat dvakrát tolik. Mezi vlasovou kosmetiku zahrňte vlasové masky a séra a nevyhýbejte se ani domácím maskám. Potraviny, které působí jako životabudič, jsou med, vejce, jablečný ocet či avokádo. Pokud holdujete kokosovému oleji, nikdy jej nenanášejte ke kořínkům, vždy pouze na konečky, a řádně jej smyjte vodou. Vyživující je také arganový olej, který můžete přidat do vašeho oblíbeného šamponu. Na jedno mytí stačí kapka či dvě.

Pozor na skryté stahovače barvy

Aby se interval mezi jednotlivým barvením co nejvíce prodloužil a nebylo tak třeba dávat vlasům zabrat víc, než je nutné, vyvarujte se produktů na vlasy, které obsahují alkohol. Mezi ty běžně patří gely, laky či tužidla. Pokud bychom však hledali přírodního viníka ztráty intenzity barvy, museli bychom ukázat na slunce.  Náporem slunečních paprsků vlasy trpí a i před nimi je třeba je chránit. V létě doporučujeme používat ochranný sprej či olej obsahující solární filtry.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: