4 věci, na které se vyplatí myslet ještě před začátkem stěhování

4 věci, na které se vyplatí myslet ještě před začátkem stěhování

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Brzy se máte stěhovat do nového a už teď hrůzou nemůžete zamhouřit oka při představě, co vás všechno čeká a nemine? Pokud se vám hlavou honí podobné myšlenky, pak vězte, že klíčem k zvládnutí celého stěhovacího procesu je dobrá organizace práce a dostatečný časový předstih. Stěhování berte jako příležitost k takové malé inventuře ve vašem životě a dobře se na něj připravte provedením několika jednoduchých kroků.

Stěhování patří mezi důležité životní milníky a obnáší mnoho starostí. V mysli většiny těch, které mění své působiště, je spojeno se stresem a zmatky. Jde to však i bez nich, pokud v „přípravné fázi“ zajistíte několik důležitých bodů, jež vám se samotnou realizací stěhovacích plánů pomohou nebo vám ušetří spousty práce. Základní pravidlo číslo jedna je nenechávat stěhovací proces na poslední chvíli, tedy pár dní předtím, než máte naplánováno opustit staré živobytí. S přípravou začněte alespoň s měsíčním předstihem a vše si rozplánujte do dílčích kroků.

  1. Příprava na stěhovací manévry

Je dopředu jasné, že samotné stěhování nezvládnete pouze vlastními silami, proto s předstihem popřemýšlejte o tom, zda využijete ochoty přátel, nebo poptáte služby stěhovací firmy. Tak či tak, časové možnosti různě vytížených přátel nejsou neomezené a bude třeba je o laskavost požádat dostatečně dlouho dopředu tak, aby si pomoc se stěhováním zařadili do svých běžných harmonogramů. Ze dne na den vám nebude nikdo k dispozici, stejně jako stěhovací firma se musí rezervovat minimálně s dvoutýdenním předstihem. Pokud ke stěhování budete využívat auto, zajistěte si volný příjezd a parkování co nejblíže ke vchodu.

  1. Dostatek úložných krabic

V přípravné fázi je také třeba zajistit dostatek bytelných a kvalitních stěhovacích krabic , tašek nebo přenosných boxů. Objednejte vícero velikostí a druhů provedení. Nezapomeňte přitom na výplňové materiály, proložky a bublinkové folie, aby vaše cennosti a křehčí osobní věci nepřišly k úhoně. Krabice za velmi dobrou cenu pořídíte na e-shopu předního českého prodejce a výrobce obalových materiálů Paketo.cz . Jsou vyrobeny z odolné 3- nebo 5vrstvé vlnité lepenky a mají zpevněné stěny i dno. Pokud stěhujete nábytek, jako jsou komody nebo skříně, můžete jejich prázdný obsah využít pro přesunutí polštářů, dek a jiných textilií. Tato drobná vychytávka vám vyšetří stěhovací krabice pro přesun jiných věcí.

  1. Propracovaný systém ukládání

Předem si také promyslete systém vystěhovávání obsahu skříní, polic a komod a jejich následné ukládání do krabic. Až budete stát v novém, nezabydleném bytě, ušetříte si frustraci z toho, že jste v obležení hromady krabic, o nichž nemáte páru, co ukrývají. Krabice plňte vždy obsahem z konkrétních místností a následně si je označujte barevnými štítky, popisky nebo si vymyslete vlastní kódy pro šifrování jejich útrob. Při vybalování si tak ušetříte mnoho nervů a energie.

  1. Pryč s harampádím

Místo bezmyšlenkovitého přesouvání obsahu skříní rovnou do krabice věnujte čas krátkému zamyšlení nad tím, co vlastně do krabice balíte, zda to ještě využijete, nebo zdá se náhodou nejedná o starý, dosloužilý nebo přebytečný kousek. Tímto způsobem se můžete zbavit velkého množství nepotřebných věcí, které vám v novém bytě budou jen zabírat místo. Odpusťte si nostalgickou chvilku nad oblečením, které vám je už nějaký ten pátek malé, stejně nemilosrdně se zbavte plyšáků a dalších lapačů prachu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: